Blog Başlık

 • Ekim 19, 2023

  Ergenlik (Kimlik Bütünlüğü-Kimlik Karmaşası) Yaklaşık olarak 12-18 yaş arasında tanımlanan bu dönemin çatışması rol karmaşasına karşı benlik bütünlüğüdür. Birey kendini psikolojik olarak tanımlamaya başlar çünkü bu yaşa kadar bilişsel gelişimi sadece somut kavramlarla işlem yapmasına olanak verirken, ergenlik dönemiyle birlikte soyut kavramlar da hayatına dahil olmaya başlar. daha önceden kendini sadece somut özellikleri ve ailesinin onu gördüğü şekliyle tanımlarken bu gelişmeyle birlikte duyguları, ilişkileri, tutumları gencin kendini tanımlarken göz önüne aldığı özellikler olur. Ailesinin anlatılarından koparak, kendi soyut kavramlarıyla yeni bir dünya oluşturmaya çalışan gence dünya o kadar kaotik gelir ki keskin genellemelere ihtiyaç duyar. Böylelikle kendi iç dünyasında tutarlılık sağlayacağına inanır. Dünyasının kendi kontrolünde güvenli bir yer olarak algılanması ihtiyacı, fanatik düşüncelerin oluşmasına sebep olur ve bu süreç aslında bu dönem için normaldir.

  Ergenlik,Kimlik Bütünlüğü
 • Ekim 13, 2023

  Öğrenci Koçluğu Ve Eğitim Danışmanlığı Eğitim Sertifika Kursu Ücretleri Ne Kadardır?

  Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı, eğitim dünyasında önemli bir yere sahip olan profesyonel disiplinlerdendir. Bu alanda uzmanlaşmayı ve kariyer yapmayı planlayanlar için doğru eğitimi almak, oldukça kritiktir. Ancak bu eğitimin maliyeti, birçok kişi için merak konusudur.

  öğrenci koçluğu eğitimi, Öğrenci Koçluğu Ve Eğitim Danışmanlığı sertifikası ücreti
 • Öğrenci Koçluğu Ve Eğitim Danışmanlığı Eğitim Sertifika Kursu Ne İşe Yarar?

  Koçluk Merkezi Ne İş Yapar?

  Öğrenci Koçluk Merkezinde Ne Yapılır?

  Öğrenci Koçluk Merkezinde Neler Yapılması Yasaktır?

  öğrenci koçluğu sertifikası, eğitim danışmanlığı sertifikası
 • Hasta Bakıcı Belgesi Nasıl Alınır?

  Hasta bakıcı belgesi almak, bakım hizmeti verenlerin hem profesyonelliklerini kanıtlamaları hem de hizmetlerini daha geniş bir kitleye sunmaları açısından önemlidir. Bu makalede, hasta bakıcılığı belgesi ve uluslararası geçerliliği olan sertifikaların nasıl alınabileceği konusunda bilgi vereceğiz.

  hasta yaşlı belgesi, hasta bakıcı sertifikası, geçerli yaşlı bakım belgesi, hasta yaşlı bakım kursu
 • Ekim 11, 2023

  Yaş aralığı en geniş olan dikkat testleri arasında D2 dikkat testi bilinir. 9 yaş ile 60 yaş aralığındaki bireylerin dikkat düzeyini, psikomotor hızını, ve algılama hızını ölçer. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu teşhisinde test sonuçları kullanılır. D2 dikkat testi yapılırken kullanılan test tablosunda figürler ve sayılar yer alır. Bu figürler ve sayılar içerisinde sizden d ile p harfini bulmanız beklenir.

  D2 Dikkat Testi,edevlette sorgulanabilir sertifika
 • Ekim 05, 2023

  Uygulamalı bütüncül psikoterapi eğitimi terapistlere Danışan kişilerin durumuna ve bu duruma bağlı olarak hangi psikoterapi tekniğinin uygulanacağını belirleyen ve bu amaç doğrultusunda farklı teknikleri entegre etmeyi amaçlayan bir psikoterapi eğitimidir. Çok esnek bir yapıya sahip olan bu psikoterapi eğitimi modeli evrensel uygulamalar için de uygun bir haldedir ve bu gibi durumların yanı sıra oldukça pratiktir.

  Uygulamalı Bütüncül Psikoterapi,edevlette sorgulanabilir sertifika
 • Ekim 01, 2023

  Bir Yüksek Lisans Programı olan klinik psikoloji, yüksek lisans bireylerin psikolojik rahatsızlıklarını azaltmak ve hayat standartlarını yükseltebilmek açısından teorik bilimsel klinik bilgi ve deneyim katlanmış klinik psikologları yetiştirebilme amacıyla verilen bir yüksek lisans programıdır.

  sınavsız klinik yüksek lisans , psikoloji yüksek lisans
 • Eylül 28, 2023

  Standart bir psikoloji testi olan Minnesota çok yönlü kişilik envanteri bireyin kişisel olarak ve toplum bazında uyumunu objektif öğeler içerisinde değerlendirme amacıyla uygulanan bir standart psikolojik testidir. Bu test amaç itibariyle cevaplarını da aynı şekilde anlatmaktadır ve şıklar arasında doğru bilmiyorum ve yanlış şeklinde cevaplandırılan 550 adet maddeden oluşan bir standart Psikolojik test edilir. Bu testi değerlendirmek için tasarlanmış en yaygın kuvvetli test eder

  Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI),edevlette sorgulanabilir sertifika
 • Eylül 24, 2023

  Geştalt terapi eğitimi adına geştalt terapisi nedir? Sorusu sorulmaktadır. bu soruyla beraber kişiler geştalt terapi hakkında genel bir bilgi sahibi olmakta ve geştalt terapisinin genel tanımından faydalanmaktadır. Peki geştalt terapisi nedir? Şu şekilde açıklayalım. Psikoterapi ruhsal rahatsızlık veya problemleri sözel etkileşim yolu ile çözme tekniğidir. Geştalt terapi bir psikoterapi türüdür. İnsan davranışı ve duygularını inceleyen psikolojik modeller içerisinden faydalanarak yaratılmış ve geliştirilmiştir.

  Geştalt Terapisi,edevlette sorgulanabilir sertifika
 • Eylül 21, 2023

  Şema terapi eğitimi adına kişiler ilk olarak şema terapi testi nedir sorusu sorulmaktadır bu soruyla beraber kişiler şema terapisi hakkında bilgi sahibi olmaktadır şema terapi Jeffrey E. Young tarafından 1.991 yılı içerisinde gerçekleştirilen erken dönem uyumsuz şemaların değerlendirilmesi adına yardımcı olan 90 maddelik bir kendini değerlendirme ölçeği türüdür 13 yaş ve üzeri kişiler adına tasarlanmış bir ölçek türüdür 2.003 yılında Young ve arkadaşları tarafından bu ölçek revize edilmiştir

  Şema terapi Testi,edevlette sorgulanabilir sertifika
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR