• TERS YÜZ ÖĞRENME MODELİ (FLIPPED LEARNING)

  Flipped Learning, yenilikçi, bağımsızlıklarına düşkün, dünyadaki akranlarıyla kolayca iletişim kurabilen, teknoloji ile iç içe büyüyen Y ve Z kuşaklarının ihtiyaçlarına cevap verebilen bir eğitim modeli olarak nitelendiriliyor.

  ters yüz eğitim,ters yüz eğitim modeli nedir,ters yüz eğitimin faydaları,ters yüz eğitim modeli ne işe yarar?
 • Teknolojinin gelişimi her alanda olduğu gibi eğitim alanını da etkilemektedir. Son yıllarda öğrenme alanındaki dikkat çeken yaklaşımlardan biride ters yüz öğrenmedir. (2015 yılının başındandır bu model ömür boyu eğitim merkezi tarafından uygulanmaktadır). Ters yüz öğrenme (TYÖ), kısaca grup öğrenmesinden ziyade bireysel öğrenmeyi merkeze alan bir pedagojik yaklaşım olarak tanımlanabilir. Ters yüz öğrenme, öğretmenin hazırladığı videolarla sunularak, öğretmen- öğrenci arasında yüz yüze geçirilecek zamanın daha anlamlı ve zengin öğrenme oluşturmasını sağlamaktadır. Bu öğrenmede her öğretmen ve öğrenci için geçerli olan tek bir stratejide yoktur. Bu nedenle ters yüz öğrenme, stillere, koşullara ve yöntemlere göre adapte edilebilir. Her öğretmen ters yüz öğrenme şekillerini öğrencileri için bireyselleştirebilir. Bununla beraber öğretmene de güçlü yanlarını gösterme fırsatı sunar. Bu çalışmada ters yüz öğrenmenin tanımı, temel unsurları, içerik kategorileri, Bloom taksonomisiyle uyumu ve bazı uygulama modelleri açıklanarak tartışılmıştır.

   

   

   

  ters yüz öğrenme, ters yüz öğrenme modeli, Flipped Learning, Ters yüz öğrenme
 • Ücretsiz Yaşam Koçluğu Eğitimi ile sizler de kendinizi geliştirebilir, kişisel gelişim alanında çalışabilir ve koçluk alanında profesyonelleşebilirsiniz. Eğitime isteyen herkes katılabilir.

  ücretsiz,en iyi,yaşam koçluğu,eğitimi,yaşam koçluğu eğitimi,yaşam koçluğu eğitimi nereden alınır?
 • İyi Bir Oyun Terapisti Nasıl Olunur? Oyun Terapisi Sertifikası Ne İşe Yarar ve Oyun Terapistleri Nerede Çalışabilir? Cevaplar burada!

  Oyun Terapisi Eğitimi, Üniversite Onaylı Oyun Terapisi Eğitimi, Oyun Terapisti Nasıl Olunur?, Oyun Terapisi Sertifikası
 • Eylül 08, 2020

  Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi Nedir? Öğrenci Koçu Nasıl Olunur? ve Öğrenci Koçları Nerede Çalışabilir? Öğrenci koçluğuna dair aradığınız tüm soruların cevapları burada!

  öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenci koçu nasıl olunur?, öğrenci koçları nerede çalışabilir?, öğrenci koçluğu eğitiminin faydaları, üniversite onaylı öğrenci koçluğu eğitimi
 • Psiko-Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi Nedir? Ne İşe Yarar? Psiko-Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi ile çocuğunuzun çizdiği resimleri anlayın ve analiz edin!

  Çocuk Resimleri Analizi Eğitim, Psiko-Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi, Resim Analizi Eğitimi, Çocukların Çizdiği Resimleri Anlama, Çocuğun Çizdiği Resimleri Yorumlama
 • Sağlıklı Beslenme Koçluğu Eğitimi Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Sağlıklı Besleneceğinizi Öğrenin ve Sağlıklı Beslenmenin Püf Noktaları Keşfedin!

  Sağlıklı Beslenme Koçluğu Eğitimi, Üniversite Onaylı Sağlıklı Beslenme Koçluğu Eğitimi, En İyi ve En Kaliteli Sağlıklı Beslenme Koçluğu Eğitimi, Sağlıklı Beslenme Koçluğu Eğitimi Nedir?
 • Uluslararası Geçerli Sertifika Nedir?, Ne İşe Yarar? Son zamanlarda adını sıkça duyar olduğumuz "Uluslararası Geçerli Sertifika" ne kadar geçerli ve güvenilir mi? 

  Uluslararası Geçerli Sertifika,Uluslararası Sertifika Güvenilir mi?,
 • Yaratıcı drama eğitmen eğitimi ile milli eğitim bakanlığına bağlı özel ve devlet okulları ile halk eğitim merkezlerinde egzersiz ve kurs açabilme imkânınız bulunmaktadır. Yaratıcı drama eğitimi aldıktan sonra iş dünyasında, insan kaynaklarında ve tiyatro kurslarında da çalışabilirsiniz.

  online eğitimi yaratcı drama eğitimi
 •           Aile danışmanlığı eğitim programımız, MYK'nın tanımladığı aile danışmanının yetişme sürecine uygun olarak hazırlanmıştır. Bundan dolayı aile danışmanlığı eğitimimiz hem aile ve sosyal politikalar bakanlığının standartlarını hem de MYK standartlarını sağlamaktadırlar.Tüm bu nedenlerden dolayı aile danışmanlığı eğitimimize katılmanızı bekleriz. Ailelere profesyonel hizmet verdiğiniz ve vereceğiniz süreçte sizlerin yanında olmaktan mutluluk duyarız.

  aile danışmanlığı kursu,online aile danışmanlığı eğitimi