Ömür Boyu Eğitim Merkezi adıyla 2011 yılında kurduğumuz şirketimiz, bireysel, kurumsal ve VIP eğitimler yapmaktadır. Bugüne kadar ortalama 37000 kadar kişiye bireysel eğitim, 3250 kadar kuruma grup eğitimleri ve 4560 kadar vip eğitim düzenledik. yan kuruluşlarımız olan, 16 şubeli Kariyer Polikliniği,  Ömür Boyu Eğitim MerkeziAdana Evlilik Terapi Merkezi, Adana Aile Danışma Merkezi , Çukurova Aile Danışma Merkezi ve Kocaeli Aile Danışma Merkezi ile hizmet vermeye devam ediyoruz.

TÜRK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜ

13563 NOLU STANDARTA GÖRE HİZMET VERMEKTEYİZ.

 

NOT: Bu standard, danışmanlık hizmeti veren iş yerlerinin sınıflandırma, yapısal özellik, işletmecilik, çalışanlar ve teknik donanım ile ilgili genel ve özel kurallarını kapsar.

TSE - HYB- 13573 STANDARTLARINA HAİZ BÖLGENİN İLK VE TEK KURUMUYUZ.

.

.

ULUSLARARASI BELGELENDİRME KURULUŞU (AMERİKA MERKEZLİ) IAF , İAS VE IQR ŞİRKETLERİNİN YAPTIĞI DENETİMLER SONUCU AŞAĞIDAKİ BELGELERİ LAYIK GÖRÜLDÜK.

 

.

.

ISO 9001-2015 (KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ)

ISO 1002 - 2018 (MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ VE ŞİKAYET YÖNETİM SİSTEMİ)

ISO 22301 - 2012 (İŞ SÜREKLİLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ)

ISO 27001 - 2013 (BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ)

 

 

 

 
2011 - 2023 - KİLOMETRE TAŞLARIMIZ
 
2011 - İLK EĞİTİM İLK ORGANİZASYON

Okan Üniversitesi ortaklığı ile ilk organizasyonumuzu başlattık. Nisan ayında Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans sınıfımız Adana Hekimevi’nde eğitime başladı. Öğrencilerimizin tamamı Adana’da sağlığı yönetenler tarafından oluştu.

 
2012 - YÜKSEK LİSANS ORGANİZASYONLARI

2012 yılının ilk 3 çeyreği Okan Üniversitesi ve Atılım Üniversitesi ortaklığında Yüksek Lisans sınıfları açma ile geçti. Yine Adana başta olmak üzere Mersin, Osmaniye ve Hatay’da Sağlık Yönetimi ile Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında Yüksek Lisans sınıfları açtık. 2012 yılının son çeyreğinde Aile Danışmanlığı Sertifika Programı ile ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Yönetmelik değişikliğine gitti. Bu tarihten itibaren sertifika programları yapmaya başladık ve ilk Aile Danışmanlığı Sertifika Programımızı yönetmelik çıktıktan bir hafta sonra başlattık.

 
2013 - AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ

Bu yıl tümüyle Aile Danışmanlığı Sertifika Programı organizasyonlarına ayırdık. Sene başından itibaren Adana başta olmak üzere Mersin, Mardin, Hatay, Batman, Osmaniye, Antalya, Kocaeli, İstanbul, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Gaziantep illerinde Aile Danışmanlığı Sertifika Programları açtık ve yine sene başından itibaren Süleyman Demirel Üniversitesi ile ortaklaşa çalışmalarımızı sürdürdük.

 
2014 - EĞİTİMLER ÇEŞİTLENİYOR

Bir taraftan Aile Danışmanlığı Sertifika Programları devam ederken farklı alanlarda eğitimlere ihtiyaç olduğunu gördük ve Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı, Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi, Wisc-R Zeka Testi Uygulayıcı Eğitimi, Projektif Testler Uygulayıcı eğitimleri gibi psikoloji ağırlıklı sertifika programları hazırlayıp sektöre sunmaya başladık.

 
2015 - UZAKTAN EĞİTİME GEÇİYORUZ

Bu yıl ilk uzaktan eğitimimizi gerçekleştirdik ve tüm ülkeden katılımı sağlayarak kendi içimizde çığır açarak online eğitimlere başladık. Akıl Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi, Yaratıcı Drama Eğitmeni Eğitimi gibi birçok eğitimi profesyonel çekim ile hazırladık. Çok verimli bir online eğitim yılını tamamladığımız bu yıl içerisinde 81 ilden kursiyerimiz oldu. Eğitimi ve sertifikasını bizden alan kursiyerlerimizin çoğu MEB’e bağlı çalıştıkları kurumlarında egzersizler açıp hafta sonları öğrencilerine hem daha faydalı oldular hem de kendilerine ek gelir sağladılar.

 
2016 - EĞİTİMLERE DEVAM

Adana başta olmak üzere İstanbul, Kocaeli ve Konya’da örgün eğitimlerimiz devam ederken yeni online eğitimler de hazırladık. Sağlık alanında pek çok sertifika programı düzenlememizin yanında kurumların ihtiyaçlarına göre danışmanlık hizmetleri ve diğer eğitim hizmetlerimiz devam etmektedir. Sertifikalarını bizden alan kursiyerlerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyoruz. Birçok kursiyerimizden birçoğu kendi illerinde Aile Danışma Merkezleri de açmış bulunmaktadır. Geçen yıl içerisinde temsilciliğini yapmaya başladığımız Brussels Capital University eğitimlerine çok fazla talep almaktayız. 

 
2017 - EĞİTİMLERE DEVAM + BRUSSELLS CAPİTAL UNİVERSİTY

Yılın ilk aylarında talep edilen eğitimlere baktığımız zaman yine son 5 yılda olduğu gibi en çok talebin Aile Danışmanlığı Sertifika Programı olduğunu görmekteyiz. Bu programı takip eden ikinci eğitim ise BCU psikoloji yüksek lisans programı ve doktora programlarıdır. 2017 yılının 4. ayı itibari ile ülkemizin en köklü üniversitelerinden Selçuk Üniversitesi ve Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Psikoloji Bölümü ile protokol yaparak çalışmalarımıza bu iki üniversite ile devam etme kararı aldık. Eğitimler devam ederken 2017 yılında sanal ortamda bulunan tüm markalarımızı bir çatı altında toplayıp adını Kariyer Polikliniği olarak belirledik. Kariyer Polikliniği ile ilgili tüm marka patent tescillerini yaptık ve 2017 yılı 6. ayından itibaren franchising temsilcilik vermeye başladık. İlk franchising temsilciliğimiz Konya’da açıldı sonra sırasıyla; Afyon, Mersin, Gaziantep, Malatya, Konya II. Bölge, Osmaniye ve Karadeniz Ereğli’de açıldı. Şube dışında online sanal bayilerimizde oldu, Adana’da 4 Konya’da 3 İzmir, Antalya, Şanlıurfa, İstanbul, Ankara ve Ordu’da 1’er tane olmak üzere 12 sanal bayi açılışı yaptık. Şu anda franchising bayi olmak için bekleyen Ankara, İzmir ve Antalya olmak üzere  3 il bulunmaktadır.

 
2018 - ONLİNE EĞİTİMLERE DEVAM, YENİ PROGRAMLAR HAZIRLIYORUZ.

2018 yılı alanımızda hızlı bir giriş yaparak yeni eğitim programları hazırlıyoruz. Bunlar yine ağırlıklı olarak psikoloji eğitimleri ve psiko-terapi eğitimleri olmakla birlikte yavaş yavaş farklı alanlarda da eğitimler hazırlıyoruz. Hem örgün hem de uzaktan eğitim sistemlerini özgür ve sınırsız kullanmak adına örgün eğitimde Türkiye’nin 81 iline ulaştık ve en doğudan en batıya kadar her yerde örgün eğitimlere devam ediyoruz. Uzaktan eğitim panellerimizi kendi yazılım ekibimiz yaparak kendi geliştirdiğimiz sekron ve a-sekron sistemler üzerinden Türkiye ve Türki Cumhuriyetler’in tamamına hizmet veriyoruz.

2019 - ONLİNE EĞİTİMLERE DEVAM, YENİ PROGRAMLAR HAZIRLIYORUZ.

Türkiye’nin 11 ilinde fiziki şube ile sektörde hizmet veren en büyük ve en kapsamlı kurumuz. Fiziki bayi sayımız 11, sanal bayi sayımız 14, merkez ve merkez şube ile birlikte 25 şubeli bir işletme olarak hizmet vermekteyiz. 2019 yılı çok verimli geçti, 24 yeni eğitim ve birçok şubemiz ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Ayrıca bu yıl TSE-HYB’den standartları yerine getirip akredite belgelerimizi de almış bulunmaktayız. 

2020 - ONLİNE EĞİTİMLERE DEVAM, YENİ PROGRAMLAR, ÖMÜR BOYU EĞİTİM VAKFI, YENİ EĞİTİM ŞİRKETİMİZ ÇUKUROVA EĞİTİM ENSTİTÜSÜ VE YENİ DANIŞMANLIK MERKEZİMİZ ÇUKUROVA AİLE DANIŞMA MERKEZİ.

2020 yılı ülkemiz ve tüm dünya için kötü başladı, yılbaşından itibaren terör saldırıları ile sarsılan tüm dünya ve ülkemiz daha üzerindeki şoku atlatamadan Elazığ depremi ve sonrasında pandemi süreci… Biz ise Ömür Boyu Eğitim Merkezi olarak Şubat 2020’de Çukurova Eğitim Enstitüsü’nü kurduk, mart sonlarında ise Ömür Boyu Eğitim Vakfı hayata geçti. Temmuz ayında Çukurova Aile Danışma Merkezi’miz hizmete girdi. Sektörde büyüyerek online eğitimde ülkede lider olmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin lideri Ömür Boyu Eğitim Merkezi.

2021 - ONLİNE EĞİTİMLERE DEVAM

2020 yılı ve 2021 yılının ilk çeyreği pandeminin gölgesinde geçerken kurumumuz şubeleri ve merkezi ile büyümeye devam ediyor, birçok kurum ve kuruluş online eğitime mesafeli dururken biz 2015 yılında başlattığımız online eğitimlerimizi zirveye taşımanın heyecanını yaşıyoruz. Aylık eğitim verdiğimiz kişi sayısı geçen yılın aynı ayına göre ortalama %150 oranında arttı, tabi bu artışta şubelerin büyük etkisi göz ardı edilemez. Bugün itibari ile 15 ilde fiziki şube ve toplamda 60 sanal bayi ile sektöre liderlik etmeye devam ediyoruz. 

 

2022 - MEB ONAYLI SERTİFİKA PROGRAMLARI VE ÜNİVERSİTE EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYORUZ

2022 yılı başı itibariyle eğitimlerimize devam ederken şubeleşmeyi de sürdürüyoruz. Kurumsal ve danışmanlık alanlarında yeniden yapılanma yılı olarak geçirdiğimiz 2022 yılında bazı şubeler ile yol ayrımına giderken yeni projelerle yeni şubelere merhaba diyoruz. Aynı zamanda ilk projemiz olan Girne İngiliz Üniversitesi’ni kurmak için  temelleri atarak geleceğe en büyük yatırımı yapmış bulunuyoruz. Birkaç yıl içinde kuracağımız Seyhan Üniversitesi’nin planlamaları ise tüm hızıyla devam ediyor. 

 

 

2023 - MEB & ÜNİVERSİTE İŞBİRLİĞİ VE YENİ ONLİNE ÜNİVERSİTE

Son derece verimli ve sonuç odaklı geçirdiğimiz 2023 yılında, 2022 yılına oranla 4 kattan fazla büyüme sağlayarak online eğitimde Türkiye’de sektörün lideri olarak hayallerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu yıl da pek çok yeni şube aramıza katıldı, bu yılı da çok verimli ve çok eğlenceli bir yıl olarak bitirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu yılın en büyük kazanımı ise merkezi Londra'da bulunan Uluslararası Britanya Üniversitesi ile yaptığımız anlaşma oldu. Üniversite ile 5 yıllığına Türkiye Koordinatörlüğü anlaşması yapmış bulunmaktayız. Daha güzel düşünceler ve işbirlikleri ile 2024 yılına merhaba diyoruz. 

 

 

 

 Ömür Boyu Eğitim Merkezi - Kariyer Polikliniği ve Çukurova Eğitim Enstitüsünün

7 DAVRANIŞ KURALI ÇALIŞMA ŞEKLİMİZE REHBERLİK EDİYOR VE BAŞARIMIZI ARTTIRIYOR.

Dürüstlük

Birbirimizle müşterilerle tedarikçilerle ve topluluklarla güvene dayalı ilişkiler kurulmasını sağlayan dürüstlükten kesinlikle ödün vermeyiz.

Güvenlik ve Kalite

Kendimiz ve müşterilerimiz için en yüksek güvenlik ve kalite standartlarına olan bağlılığımızdan sapmayız.

Çalışanlarımızı Desteklemek

Bütün çalışanlarımızın kendi potansiyellerine ulaşabilecekleri destekleyici bir çalışma ortamında yetenekli kişileri işe alır, geliştirir ve koruruz.

Müşteri Odaklılık

İhtiyaçlarını tamamen anlamak ve başarılı olmalarını sağlayan benzersiz çözümler sunmak için müşterilerimizi aktif olarak dinleriz.

Sürekli İyileştirme

Ölçümleri, geri bildirimleri ve disiplinli yönetim sürecimizi kullanarak işimizi her açıdan iyileştirmek için sürekli olarak çabalarız.

İş Birliği

Eşsiz kapsamımızdan ve uzmanlığımızdan en iyi şekilde faydalanmak için farklı coğrafyalar, platformlar, işletme birimleri ve fonksiyonlarla sorunsuz çalışırız.

Yenilik-İnovasyon

Müşterilerimize somut değer katabilmek için yeni teknolojileri, olanakları ve yaklaşımları tutkuyla takip ederiz.

 

 

 
 
 
 
 
MİSYONUMUZ;

Günümüzün hızla değişen dünyasında gerekli bilgi ve becerilere sahip, analiz ve sentez düzeyinde problem çözme yeteneği gelişmiş, bulunduğu ortama katma değer yaratabilen profesyonelleri iş hayatına ve sosyal yaşama kazandırmak için varız.

 

 
VİZYONUMUZ,
 • Hayat boyu eğitim ve öğretim anlayışıyla, uluslararası anlamda bireysel, toplamsal ve kültürel olumlu ivmeleri yakalamak,
 • bireyin kendinden hız alarak ulusal ve uluslararası düzeyde olumlu toplumsal bilinç yaratmak,
 • bireysel ve kurumsal bazda yapılacak çalışmalarla topluma ve bireylere her türlü konularda global bakış açısını yakalamak,
 • Kurumsal kapasitemizle milli ve manevi değerleri koruyarak, dünya konjonktürüne bakış açısı kazandırmak.

 

 
KALİTE POLİTİKAMIZ

Biz, temel değerlerimizden ödün vermeden,

 • Uluslararası standartlarda oluşturduğumuz çağdaş işletim ve yönetim sistemimiz doğrultusunda kendimizi sürekli ölçer ve iyileştiririz.
 • Kurumumuzda ve Franchising şubelerimizde Mavi Okyanus Stratejilerini uygular, kurumumuzu ve şubelerimizi daha iyi hizmet verebilmek için sürekli geliştiririz.
 • Her zaman öğrenci ve kursiyer memnuniyetini sağlar, verdiğimiz sözleri mutlaka yerine getiririz.
 • Sosyal çevre ve insan ilişkilerini hep ön planda tutar, sağlıklı bir tanıtım mekanizmasıyla ihtiyaç duyan herkesin bize ulaşabilmesini sağlarız.
 • Ekip ruhu, eğitim bilgisi ve araştırmacılığımız ile, eğitim ve iş gücü yetiştirme konusundaki kalitemizi asla elden bırakmayız.
 • Bilgi birikimlerimizi sürekli değerlendirir, çalışanlarımızın gurur duyacağı bir gelecek oluşturmaya çalışırız.
 • Çalışanlarımız ile eşit işe eşit ücret anlayışı içinde iletişim kurar, hiç bir çalışanımıza haksızlık yapmayız.
 • Eğitime ve çağdaş teknolojiye verdiğimiz önemin, bizlere her zaman daha iyiyi bulma ve verimli çalışma olanağı yarattığını unutmayız.
 • Sadece kendi içinde değil sektörün pek çok kurumunda da, üreten, doğru ve zamanında karar verebilen, dürüst öğrenci ve yöneticiler yetiştirmenin gururunu taşırız.

VERGİ DAİRESİ : Ziyapaşa V.D

 

VERGI KİMLİK NUMARASI : 21619069622

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR