Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okullarda ve Halk Eğitim Merkezlerinde Kimler Egzersiz Açabilir?

kariyer _akademi, kariyer_polikliniği

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜGÜNDE KİMLER EGZERSİZ AÇABİLİR?

 

 

Milli eğitim müdürlüğüne bağlı okullarda çalışan öğretmenler aşağıdaki kriterleri sağladıktan sonra okullarında ve halk eğitim de egzersiz ve kurs açabilirler.

  


Milli eğitime bağlı okullarda çalışan öğretmenlerde etkinliklerde görev alabilmesi için aranan nitelik ve şartlar;

  


Milli eğitim müdürlüğüne bağlı okullarda aşağıda yönetmelik maddelerinde geçtiği gibi etkinlik, egzersiz ve kurs açmak için ilk olarak alan öğretmeni olmak, alan öğretmeni yoksa ya da egzersiz açmak istemiyorsa diğer kriter devreye girmektedir.

  


Milli eğitimde ya da  halk eğitim merkezlerinde egzersiz açmak isteyen öğretmenler bu alanla ilgili devlet üniversitesi tarafından verilen kurslara katılarak aldıkları başarı sertifikası ile egzersiz ve kurs açabilirler.

  


                Milli eğitim müdürlüğüne bağlı okullar ve halk eğiitm merkezlerinde egzersiz ve kurs açma şartı olarak aranan sertifikaların kamu kurum ve kuruluşlarınca verilme şartı aranırken bazı alanlar için izcilik gibi özellikle milli eğitim bakanlığınca verilmiş ibaresi geçmektedir. Bunun gibi özellikle belirtilmemişse devlet üniversite tarafından verilen sertifikalar okullarda ve halk eğitim merkezlerinde kurs açmak için yeterlidir.

  


Yönetmeliğin ilgili maddeleri aşağıda yazdığı gibidir.

 İzcilik: Millî Eğitim Bakanlığınca verilmiş "İzci Liderliği Sertifikası" bulunan öğretmenler tarafından yürütülür.

 


Beden eğitimi ve spor çalışmaları: Beden eğitimi öğretmenleri tarafından yürütülür. Beden eğitimi öğretmeni bulunmaması veya yetersiz olması hâlinde, yan alanı beden eğitimi olan veya yürütülecek etkinlikle ilgili olarak; kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslara katılarak belge alan ya da ulusal veya uluslararası düzeydeki yarışmalara sporcu, antrenör, hakem olarak katıldıklarını belgelendiren diğer alan öğretmenleri tarafından da yürütülebilir.

 


Halk oyunları: Türk halk oyunları öğretmenleri tarafından yürütür. Türk halk oyunları öğretmeni bulunmaması veya yetersiz olması halinde, yan alam halk oyunları olan veya bu alanda beceri, deneyim ve çalışmaları bulunan ve bu durumunu belgelendiren diğer alan öğretmenleri tarafından da yürütülebilir.

 


Güzel sanatlar: Alanın öğretmenleri tarafından yürütülür. Alanın öğretmeni bulunmaması veya yetersiz olması halinde, yan alanı yürütülecek etkinliğe uygun olan ya da ilgili alanda beceri, deneyim ve çalışmaları bulunan ve bu durumunu belgelendiren diğer alan öğretmenleri tarafından da yürütülebilir.

 


Sizlerde milli eğitimde egzersiz ve kurs açmakla ilgili sorularınız varsa [email protected] adresinden yazabilir ya da 05072046182 ve 05072046183 nolu telefonlardan arayabilirsiniz. Egzersiz ve kurs açmakla ilgili sorularınıza eğitim danışmanlarımız en kısa zamanda dönecektir.

  


Devlet üniversitesi onaylı sertifika kurslarımız;

 

Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği için tıklayınız.


Yaratıcı drama eğitmenliği için tıklayınız.


Satranç eğitmenliği için tıklayınız.


Akıl oyunları eğitimi için tıklayınız.


Eğitici eğitimi için tıklayınız.


Stem eğitmen eğitimi için tıklayınız.


Robotik ve kodlama eğitmen eğitimi için tıklayınız.


Mangala eğitmen eğitimi için tıklayınız.


Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı için tıklayınız.

Etiketler: egzersiz, kurs, halk eğitim, milli egitim
Mart 19, 2019
Listeye dön