MEB ONAYLIAkıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği
MEB ONAYLIAkıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği

Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği (2. Kademe)

4,98
İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺1.950,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.750,00(KDV Dahil)
₺175,00 'den başlayan taksitlerle

 

   

  

   

 

SON BAŞVURU TARİHİ : 20 TEMMUZ 2024 - CUMARTESi

Son 5 Kişilik Kontenjan Kalmıştır.

 

   

  

   

 

AKIL ZEKA OYUNLARI ve SATRANÇ EĞİTMENLİK EĞİTİMİ

 

Akıl zeka oyunları ve satranç eğitmenliği birinci ve ikinci kademeyi kapsar.

İkinci kademe akıl zeka oyunları ve satranç eğitimi alacaklar bu eğitimi satın alabilirler.

Akıl Zeka Oyunları Eğitimi Milli Eğitim bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü Öğretim ProgramlarındanZeka Oyunları Öğreticiliği Modülü” olarak düzenlenmiştir.

 

Akıl Zeka Oyunları Eğitimi, Zeka ve Akıl Oyunları Eğitici Eğitimi ya da Zeka Oyunları Öğreticiliği Eğitimi ile tüm özel ve devlet okullarında, Halk eğitim merkezlerinde egzersiz ve kurs açabilirsiniz. Özel  okul ve eğitim merkezlerinde akıl zeka oyunları atölyesi açabilir, akıl zeka oyunları seçmeli dersine girebilirsiniz.

 

Ak Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenlik Eğitiminin Amacı:

Zeka ve akıl oyunları eğitici eğitimi alarak öğretmenler öğrencilerinde, anne babalar çocuklarında daha kalıcı ve etkili öğrenmeyi sağlayabilirler. Çünkü akıl ve zeka oyunlarıyla işlenen dersler uygulamalı olduğu için öğrenciler pasif durumdan aktif duruma geçmekte, çocukların öğrenme düzeylerinde çok olumlu artışlar gözlenmektedir. MEB müfredatına da girmiş olan akıl ve zeka oyunları eğitimi dersi özel ya da devlet okullarında görev yapmakta olan öğretmenler için büyük önem arz etmektedir.

 

       Zeka ve akıl oyunları eğitici eğitimini ömür boyu eğitim merkezinden online yada örgün olarak alma imkanına sahipsiniz. Akıl ve zeka oyunları eğitimini Devlet Üniversitesi onaylı olarak internetin olduğu her yerden alabilirsiniz.

 

 

      Akıl ve zeka oyunları eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra  “ akıl ve zeka oyunları sertifikasına “ sahip olabilirsiniz. 

 

Akıl ve zeka oyunları ve satranç eğitici eğitimi içeriğinde;

 

  •       - Akıl oyunları,
  •      - İşlem oyunları,
  •      - Strateji oyunları,
  •      - Su doku ve turevleri,
  •      - Karma akıl ve zeka oyunları,
  •      - Sözcük ve mantık oyunları,
  •      - Mekanik oyunlar ana başlıkları altında 70 yakın akıl ve zeka oyunu öğreneksiniz.

 

Üniversite onaylı Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği Eğitimini Ömür Boyu Eğitim olarak Ters Yüz Öğrenme Modeli ile vermeye başladık. Ömür Boyu Eğitim olarak eğitim ve danışmanlık alanında yeniliklerin ve inavasyonun öncüsü olmaya devam edeceğiz. Siz değerli öğrencilerimize en iyi eğitim hizmetini en kaliteli kurumlarla iş birliği yaparak geçerlilik ve güvenirlilik sıkıntısı olmadan vermeye devam edeceğiz.

 

 

Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği eğitimini www.omurboyuegitim.com internet adresinden ya da eğitim danışmanlarımızı arayarak hemen satın alabilirsiniz.

Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği eğitimini satın aldığınızda eğitim danışmanlarımız sizleri arayarak kullanıcı adı ve şifrenizi verecekler ve uzaktan eğitim panelini kullanımını anlatacaklar. Sonrasında bir sorunuz olursa eğitim danışmanlarımız hep sizlerin yanında olacak.

En İyi Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği Eğitimi Ömür Boyu Eğitim iş birliğinde uzman eğitmenler ya da akademisyenler tarafından hazırlanmıştır. Yeşil perde teknolojisi ve ileri düzey canlı eğitim video oluşturma ekibimiz tarafından uzaktan eğitime sunulmuştur.

En kapsamlı Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği Eğitimini video eğitim, canlı eğitim, ücretsiz materyal ve dokuman desteği ile tamamlarsınız. Ücretsiz uygulama ve süpervizyon derslerine katılır, sonrasında yapılan sınavda başarılı olarak “Üniversite Onaylı Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği Uygulayıcı Sertifikasını” almaya hak kazanırsınız. Sonrasında isteyen tüm kursiyerlerimiz örgün Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği eğitimine ücretsiz olarak katılabilirler. 

Canlı eğitimlerimiz ile  süpervizyon ve uygulama derslerinin aylık planlamasını görmek için tıklayınız.

 

 

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için eğitim uzmanlarımızı arayabilirsiniz.

 

 

(Zeka Oyunları Öğreticiliği Eğitimi)

 

TÜM ÖĞRENCİLEİRMİZE MANGALA VE TANGRAM HEDİYE EDİLECEKTİR.

 

 

Devlet üniversitesi onaylı akıl zeka oyunları ve satranç eğitimimizde karma eğitim metodu kullanılmıştır. Karma eğitim metodu metodu online eğitim, örgün eğitim ve materyal eğitimlerinin birlikte verilmesi ile yapılmaktadır.

 

Üniversite onaylı Akıl zeka oyunları ve satranç eğitimi online ve örgün olarak kurgulanmıştır. Akıl zeka oyunları ve satranç eğitimimizin içerisinde matbu birçok materyal bulunmaktadır. Akıl zeka oyunları ve satranç eğitimi bu şekilde tüm öğrenme stillerine uygun olarak hazırlanmış olup, öğrenme kalitesi olarak en iyi akıl zeka oyunları ve satranç eğitimi olmayı sağlamıştır.

 

En iyi akıl zeka oyunları ve satranç eğitimini devlet üniversitesi işbirliğinde yapmaktayız. Akıl zeka oyunları ve satranç eğitimimiz ulusal ve uluslararası kalite standartlarını sağlamaktadır. Bu standartları görmek için tıklayınız.

 

Akıl zeka oyunları ve satranç eğitimini başarı ile tamamlayıp sınavlarında başarılı olan öğrencilerimizin başarı sertifikaları üniversiteden gelmektedir.

 

Akıl zeka oyunları ve satranç eğitiminin sonunda “Devlet Üniversitesi Onaylı Akıl zeka oyunları ve satranç Eğitmen Eğitimi Sertifikası” almaya hak kazınırsınız. Akıl zeka oyunları ve satranç sertifikanızın üniversiteden olması sizi birçok yerde ön planda tutar. Tüm özel ve devlet kurumları üniversiteden alınan bir başarı sertifikasını diğer kurumlardan alınanlara göre öncelik tanır. Çünkü geçerlilik ve güvenirlilik sorunu olmaz.

 

 

Akıl ve zeka oyunları sertifikanızı aldıktan sonra;  

 

1.    Tüm Eğitim Kademelerinde Hayat Boyu Öğrenme Üzerinden Okullar Hayat Bulsun Projesi Kapsamında egzersiz açabilirsiniz.

2.    İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Üzerinden Egzersiz Açabilirsiniz.

3.    6.7. ve 8. sınıflarda Akıl ve Zeka Oyunları yada Satranç  Seçmeli Dersine Öğretmen Olarak Katılabilirsiniz.

4.    Akıl- Zeka Oyunları Kulübü Kurabilirsiniz.

5.    Özel Kurum ve Kuruluşlarda Eğitim Verebilirsiniz.

6.  Anaokulu, Kreş, Kolej, Zeka Kulübü, Özel Okul ve Benzeri Kurumlarda akıl ve zeka oyunları Eğiticisi Olarak Görev Alabilir, Zeka Oyun Merkezi Açabilirsiniz.

7.    Kendinize ait akıl zeka oyunları kursu açabilirsiniz.

8.    Halk eğitim merkezi üzerinde akıl-zeka oyunları kursu açabilirsiniz.

9.    MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TALİM TERBİYE KURULUNCA KABUL EDİLEN 163 SAYILI KARAR VE 13,09,2012 TARİHLİ MÜFREDAT GEREĞİ EĞİTİMLER VERİLMEKTEDİR.

 

           Akıl ve Zeka Oyunları eğitimi; çocukların ve yetişkinlerin strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme-mantıksal bütünleme, görsel-uzamsal düşünme, sıradışı düşünme, dikkat- konsantrasyonhafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlayan, aynı zamanda; ileriyi görme, planlama ve sabır, sebat, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışları geliştiren, kinestetik alanda uygulamaya imkan sağlayan bir akıl ve zeka oyunları atölyesidir.           Bu nedenle akıl ve zeka oyunları eğitiminde çocuklarda bu gelişimi sağlayacak olan akıl ve zeka oyunları eğiticisi yada akıl ve zeka oyunları uygulayıcısı olacak eğitmen-öğretmenlerin, çocuklarda oyunun önemi, geliştirdiği alanlara göre zeka oyunları konularında teorik ve uygulamalı eğitimlerle beraber, raporlama ve uygulama prensiplerine hakim olmaları hedeflenmektedir.

 


          Eğitimlerde zekâ ve akıl oyunlarının uygulamasında zenginlik katacak sıra dışı düşünme becerisi etkinliklerine de yer verilecek ve örnek etkinlikler paylaşılacaktır.

 

     

 Akıl ve Zeka Oyunları Eğitimi Okullarda Egzersiz Olarak Nasıl Açılır?

 

          MEB'de egzersiz açabilmek için ilçenizin yada ilinizin Milli eğitim Müdürlüğünce yapılacak duyurularının dikkatlice takip ediniz. Direk egzersiz açılabilen bölümler 2010/49 sayılı genelgede yayımlanmış olup, ayrıca il ve ilçe müdürlüklerinin insiyatifi ile 2010/49 sayılı genelgede yer almayan bazı konularda da egzersiz açabilirsiniz. Örneğin akıl zeka oyunları, hızlı okuma kursu, diksiyon kursu gibi.


             Müfredata böyle bir dersi koymak ya da materyalleri temin etmek, dersin amacına uygun işlenebilmesi için yeterli olmayacaktır. Akıl ve Zeka oyunları dersinde kullanılabilecek onlarca materyalin hangi zaman dilimlerinde ne kadar süreyle hangi amaçlarla ve ne şekilde kullanılacağı konusunda öğretmenlerin eğitilmesi zaruridir. KARİYER AKADEMİ ADANA 'nın alanında uzman, sertifikasyon sahibi uzman Öğretmenleri kanalıyla düzenleyeceği SERTİFİKALI "Zeka ve Akıl Oyunları Eğitmeni" kursları alandaki ihtiyaca cevap verecektir. Sertifikalı bu eğitimlerin sonucunda öğretmenlerimiz zeka ve akıl oyunları konusunda uzmanlaşacak ve öğrencilerin dersten en üst düzeyde istifade edebilmesi konusunda profesyonel çalışma yürütebilecektir.


          Akıl ve Zeka Oyunları dersinin uzun vadede çocukların diğer derslerine de olumlu manada ciddi katkıları olacağını düşünüyoruz. Akıl ve zeka oyunları dersi iyi planlandığı ve okullarımızda sağlıklı şekilde işlenebildiği takdirde bu akıl ve zeka oyunları dersi sayesinde öğrencilerimizin, bilgisayar ve televizyon bağımlılığı probleminin de azalacağına gönülden inanıyoruz.

 

Zeka oyunları Eğitici Eğitimi Akıl Zeka Oyunları egzersizi örnek eğitim dışı egzersiz planı için tıklayınız.

 

AKIL ZEKA OYUNLARI EĞİTİMİ SERTİFİKASI İLE MEB'DE SERTİFİKA İLE EGZERSİZ AÇILABİLİR Mİ?

 

Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca açılan sertifika programlarına katılan Zeka oyunları eğitici eğitimi (MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HALK EĞİTİM MERKEZİ ONAYLI Veriyoruz), yada ulusal veya uluslar arası spor müsabakalarında sporcu, hakem, antrenör olarak katıldıklarını belgeleyen diğer alan öğretmenleri tarafından da yürütülebilir. Tarafımızdan verilen MEB onaylı sertifika ile egzersiz açabilirsiniz.

 

       Zeka oyunları eğitici eğitimi Akıl Zeka OyunlarıSatranç Eğitmenliği ve Yaratıcı Drama Eğitimi ile ilgili başvurunuzu yapın, kursu nasıl açacağınız ile ilgili sizi bilgilendirelim.

Egzersiz: Öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmeleri için yapılan eğitim faaliyetlerinin tamamına denir.  


   

Akıl zeka Oyunları ve satranç eğitimi ile ilgili sıkça sorulanlar;

 

 Kimlerin egzersiz yapacağı kim tarafından belirlenir?

Okullarda kimlerin egzersiz yapacağı şube öğretmenler kurulu tarafından belirlenir.


Akıl Zeka Oyunları Sertifikası  ile Haftada kaç saat egzersiz yapılabilir?

Haftada 3 gün 2 şer saat yada haftada 2 gün 3 er saat egzersiz açılabilir. (Ders dışı eğitim faaliyeti kapsamında öğretmene haftalık maksimum 6 saat ücret ödenir.) 

 

 

Akıl Zeka Oyunları eğitiminin süresi ve şekli:

Akıl Zeka Oyunları  Eğitmenliği Eğitimi sertifika programı internet ortamında uzaktan eğitim imkânıyla verilmektedir. Akıl Zeka Oyunları Eğitmenliği Eğitiminin eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait video ve dokumanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, kursiyerler 7/24 istedikleri zaman sisteme girebilir ve istedikleri kadar izleyebilirler.


Akıl Zeka Oyunları Eğitmenliği Eğitimi;


Eğitimin süresi: 30 gün

Eğitim şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile A-senkron video ve dokumanlar üzerinden gerçekleşir.

Katılımcı sayısı: 15

Sınav şekli ve türü: Çoktan seçmeli sınav olup, uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılır.

Sınavın soru sayısı: 20

Sınav hakkı: Tüm kursiyerlerimiz 5 kez sınav hakkına sahiptir. Sınav ücreti alınmaz.

Sertifika sınavı başarı puanı: Sınavda Başarılı Olmak İçin En Az 50 Almak Gerekir.

Belgelendirme: Devlet Üniversite Onaylı Sertifika


Uzaktan eğitim nasıl alınacak?


Uzaktan Akıl Zeka Oyunları Eğitmenliği Eğitimi sertifika Programı nasıl alınacak?


Akıl Zeka Oyunları Eğitmenliği Eğitiminin işleyiş süreci;

 

·         Kesin kayıt sürecini tamamlayan kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifresi sms ya da e-mail yoluyla yollanır.

·         Kullanıcı adı ve şifresi ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.

·         Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavınız sisteme yüklü halde gelir.

·         Eğitim süresi boyunca dilediğiniz zaman 7/24 derslerinizi izleyebilirisiniz.

·         Eğitim süresi dolmadan sınavınızı tamamlamalısınız.

 

 

Akıl Zeka Oyunları Eğitmenliği Eğitimi

 

 Ödeme seçenekleri:  

1.Eğitimlerimizi %100 güvenli ödeme altyapımız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz?

2.Havale, EFT ya da bankamatikten ödeme yapmak isterseniz.

 

 

2.kademe akıl zeka oyunları ve satranç eğitmenliği içerik:

TANGRAM
T  TANGRAM
SOMA KÜPÜ
HANOİ KULELERİ
META FORMS
ANTI VIRUS
KATAMİNO
EQUALİBRO
ROAD BLOCK
CAMUFLAGE
QBİTS
DİZİOS
GÖRSEL DİKKAT  GELİŞTİRME
SET
DİXİT
İLİŞKİLENDİRME
JENGA
KORİDOR
MANGALA
HEDEF
SUDOKU
AMİRAL BATTI
ABC BAĞLAMA
ABC KADAR KOLAY
APARTMANLAR
SİHİRLİ PİRAMİT
ÜÇGEN BİRLEŞTİRME
DOMİNO BİRLEŞTİRME OYUNU
KENDOKU
ÇARPMACA
FUTOŞİKİ
PATİKA
ÇADIR
ÇİT
Candy
Keva Colors
Legolino
Look look
Pomela
Qwrikle
Reversi
Rondo vario
Shapy
Six
Skippity
SATRANÇ
Rubik Küp
Labirentler
Mikadonun Çöpleri
Solo Test
Skippity ve Çin Daması
Eşini Bul
Magic Kup
Chocolate
Marifetli Parmaklar
Hikaye Küpleri
Yenilikçi Şekiller
Frog
Onestar

 

 

Etiketler
Akıl, Akıl Zeka, Akıl Zeka Oyunları, Akıl Zeka Oyunları ve, Akıl Zeka Oyunları ve Satranç, Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği, Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği 2., Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği 2. Kademe, Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği Kademe, Akıl Zeka Oyunları ve Satranç 2., Akıl Zeka Oyunları ve Satranç 2. Kademe, Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Kademe, Akıl Zeka Oyunları ve Eğitmenliği, Akıl Zeka Oyunları ve Eğitmenliği 2., Akıl Zeka Oyunları ve Eğitmenliği 2. Kademe, Akıl Zeka Oyunları ve Eğitmenliği Kademe, Akıl Zeka Oyunları ve 2., Akıl Zeka Oyunları ve 2. Kademe, Akıl Zeka Oyunları ve Kademe, Akıl Zeka Oyunları Satranç, Akıl Zeka Oyunları Satranç Eğitmenliği, Akıl Zeka Oyunları Satranç Eğitmenliği 2., Akıl Zeka Oyunları Satranç Eğitmenliği 2. Kademe, Akıl Zeka Oyunları Satranç Eğitmenliği Kademe, Akıl Zeka Oyunları Satranç 2., Akıl Zeka Oyunları Satranç 2. Kademe, Akıl Zeka Oyunları Satranç Kademe, Akıl Zeka Oyunları Eğitmenliği, Akıl Zeka Oyunları Eğitmenliği 2., Akıl Zeka Oyunları Eğitmenliği 2. Kademe, Akıl Zeka Oyunları Eğitmenliği Kademe, Akıl Zeka Oyunları 2., Akıl Zeka Oyunları 2. Kademe, Akıl Zeka Oyunları Kademe, Akıl Zeka ve, Akıl Zeka ve Satranç, Akıl Zeka ve Satranç Eğitmenliği, Akıl Zeka ve Satranç Eğitmenliği 2., Akıl Zeka ve Satranç Eğitmenliği 2. Kademe, Akıl Zeka ve Satranç Eğitmenliği Kademe, Akıl Zeka ve Satranç 2., Akıl Zeka ve Satranç 2. Kademe, Akıl Zeka ve Satranç Kademe, Akıl Zeka ve Eğitmenliği, Akıl Zeka ve Eğitmenliği 2., Akıl Zeka ve Eğitmenliği 2. Kademe, Akıl Zeka ve Eğitmenliği Kademe, Akıl Zeka ve 2., Akıl Zeka ve 2. Kademe, Akıl Zeka ve Kademe,