Üniversite OnaylıYalova Hasta Yaşlı Bakımı Sertifikası
Üniversite OnaylıYalova Hasta Yaşlı Bakımı Sertifikası
Üniversite OnaylıYalova Hasta Yaşlı Bakımı Sertifikası
Üniversite OnaylıYalova Hasta Yaşlı Bakımı Sertifikası

Yalova Hasta Yaşlı Bakımı Sertifikası

0,00
İndirim Oranı : %69 İndirim
Fiyat : ₺1.555,20(KDV Dahil)
İndirimli : ₺480,00(KDV Dahil)
₺61,87 'den başlayan taksitlerle

YALOVA HASTA YAŞLI BAKIMI EĞİTİMİ

YALOVA HASTA YAŞLI BAKIMI KURSU

YALOVA HASTA YAŞLI BAKIMI SERTİFİKASI

YALOVA HASTA YAŞLI BAKIM SERTİFİKALI EĞİTİMİ

 

Yalova  Hasta ve Yaşlı Bakımı Uzmanlık Sertifika Programı, ev ve kurumlarda kendi sorumluluklarının bilinci altında; hasta ve yaşlı bireylerin günlük ihtiyaçlarını kendi ve hasta yaşlının sağlığını koruyarak karşılayabilen kişidir. Bu alanda yaşlı bireylerin yaşlanma ile ortaya çıkan fiziksel, ruhsal ve sosyal yetersizliklerinin azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla tıbbi ve sosyal bakım hizmeti verebilecek ara eleman ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Bu nedenle programdan yararlanacak öğrencilerin, yaşlı bakım hizmeti konusunda gerekli bilgi, beceri ve değerleri bütünleştirip, özümseyerek; kamu alanı, özel alan ve sivil toplum örgütlerinde yaşlı bakım hizmetini uygulayıcı ve geliştirici niteliğe sahip yetkin bir yaşlı bakımı teknikeri olmalarını sağlamak programın temel amacını oluşturmaktadır.

 

YALOVA  HASTA VE YAŞLI BAKIM KURSU
Bu alanda yaşlı bireylerin yaşlanma ile ortaya çıkan fiziksel, ruhsal ve sosyal yetersizliklerinin azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla tıbbi ve sosyal bakım hizmeti verebilecek ara eleman ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Bu nedenle programdan yararlanacak öğrencilerin, yaşlı bakım hizmeti konusunda gerekli bilgi, beceri ve değerleri bütünleştirip, özümseyerek; kamu alanı, özel alan ve sivil toplum örgütlerinde yaşlı bakım hizmetini uygulayıcı ve geliştirici niteliğe sahip yetkin bir yaşlı bakımı teknikeri olmalarını sağlamak programın temel amacını oluşturmaktadır.

 

HASTA VE YAŞLI BAKIMI SERTİFİKASI NEDEN ÖNEMLİDİR ?

Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikası programı ile katılımcılara özellikle engelli ya da yatalak hastaların bakımlarının nasıl olması gerektiği konusunda bilgi verilir. Hasta ve Yaşlı bakımının deneyimli ve profesyonel kişiler tarafından yapılması hasta ve yaşlının sağlığı açısından faydalıdır.Eski zamanlarda çok fazla önem verilmeyen hasta bakıcılığı artık geçerli bir meslek haline gelmektedir. Hasta Bakıcısı olmak için “Hasta Bakıcı Belgesi” alınması gerekmektedir. Hasta bakıcısı belgesi ile birlikte kişiler mesleklerini daha profesyonel bir şekilde gerçekleştirebilirken aynı zamanda hasta bakıcı haklarından da faydalanabilmektedirler.Her geçen gün daha da büyük bir öneme sahip olmaya başlayan hasta bakıcı belgesi, kişilerin iş bulmalarını da son derece kolaylaştırmaktadır. Hasta bakıcısı arayan kişiler, bu belgelere sahip olan adaylara daha fazla güven duymaktadır.

 

 

YALOVA HASTA YAŞLI BAKIM SERTİFİKASI EĞİTİM SÜRESİ VE ŞEKLİ

 

Hasta ve yaşlı bakım eğitim, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir.

 

Hasta ve yaşlı bakım eğitimi süresi 60 gündür.

 

Hasta ve yaşlı bakım eğitimine ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

 

 

 

HASTA YAŞLI BAKIM SERTİFİKASINA KİMLER KATILIR?

  

Hasta ve yaşlı bakım eğitime katılmak için ön koşul bulunmamaktadır. Eğitime dileyen herkes katılabilir ve sertifika sahibi olabilir.

 

Bu alanda çalışacakların,

 

  • Hasta bakımı elemanlığının gerektirdiği işleri yapacak bedensel, ruhsal ve zihinsel engeli bulunmamak.
  • Herhangi bir bulaşıcı hastalığı olmamak,
  • Hepatit aşısı olma özelliklerini taşıması gerekmektedir.

 

İstihdam Alanları

  • Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri,
  • Bakımevleri,
  • Evde bakım,
  • Hastaneler,
  • Geronto-psikiyatri klinikler,
  • Huzurevlerinde çalışabilirler.

 

Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Eğitimi

Refakatçi ve bakım personeli olarak çalışmayı düşünenler ve hali hazırda çalışanlar için tasarlanan bu eğitim programında kursiyerlere hastalıklardan korunma, hasta ile iletişim süreçleri, bakım ve günlük işlemler ağırlıkta olarak meslek hayatları boyunca karşılarına çıkacak veya çıkabilecek neredeyse tüm durumlar için eğitim verilmektedir. Eğitim konu başlıkları oldukça geniş ve sektöre hazırlayıcı olacak şekilde planlanmıştır.

 

 HASTA KAYIT KABUL EĞİTİMİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Örnek Eğitim Videosu 

 

 

 

HASTA VE YAŞLI BAKIM ELEMANI HAKKINDA 

BİLGİ KAYIT İÇİN:

0322 234 9 234

0507 204 61 82

Benzer Ürünler
Whatsapp’tan Soru Sormak için! Hemen tıkla