Üniversite OnaylıObjektif Testler Eğitimi Uzaktan Eğitim
Üniversite OnaylıObjektif Testler Eğitimi Uzaktan Eğitim

Objektif Testler Eğitimi Uzaktan Eğitim

5,00
İndirim Oranı : %44 İndirim
Fiyat : ₺5.000,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺2.800,00(KDV Dahil)
₺280,00 'den başlayan taksitlerle

 Objektif Testler Uygulayıcı Sertifika Programı

 

   

  

   

 

ÇOCUK OBJEKTİF TESTLERİ UYGULAYICI EĞİTİMİ

 

SON BAŞVURU TARİHİ : 15 HAZİRAN 2024  - CUMARTESi

 

Son 2 Kişilik Kontenjan Kalmıştır.

   

  

   

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitiminde, objektif testlerin hangi amaçla, kaç yaş grubuna uygulandığı, nasıl uygulandığı, uygulanırken hangi materyaller kullanılır, nasıl puanlanır, değerlendirilir, grafikler nasıl yorumlanır ve nasıl raporlandığı bilgileri anlatılmaktadır.


Objektif testleri uygulayabilmek için üniversite onaylı bir  objektif testler sertifikasına sahip olmak gerekmektedir. Objektif testler geçerlilik ve güvenilirlik çalışmaları yapılan bilimsel testlerdir. Objektif testler, okul ortamında, hastane ortamında ve psikolojik danışmanlık merkezlerinde uygulanabilmektedir.

 

OBJEKTİF TESTLERİ UYGULAYICI EĞİTİMİ AMACI


Çocuk ya da yetişkinleri objektif olarak değerlendirmek için geçerliliği güvenirliliği yapılmış standartlar testlerle bilimsel olarak değerlendirmek amaçlanır. Bu değerlendirmede zeka, kişilik , dikkat, algı gözlemlenebilir. Çocuklarda gelişim haftalık olarak takip edilebilir.

 

Objektif Testleri Uygulayıcı Eğitimi İçeriği

Bu eğitim, objektif testlerin psikometrik değerlendirmesinde ve uygulamalarında gereken bilgi ve beceriyi kazandırmayı hedefler. Aşağıda bu eğitimin içeriğinde ele alınacak testlerin kısaca tanıtımları yer almaktadır:

 1. Catell 2-A: Bireyin genel zeka düzeyini değerlendirmek için kullanılan bir testtir. Bu bölümde testin uygulama, değerlendirme ve yorumlanması üzerinde durulacaktır.

 2. Catell 3-A: Yetişkinler için genel zeka testidir. Uygulama, değerlendirme ve sonuçların yorumlanmasına yönelik bilgiler verilecektir.

 3. Gessel Testi: Çocukların motor beceri ve gelişimsel aşamalarını değerlendiren bir testtir. Uygulama teknikleri ve sonuçların yorumlanmasına dair detaylar ele alınacaktır.

 4. Good Enough: Çocuğun zeka seviyesini, çizim yeteneği aracılığıyla ölçen bir testtir. Bu bölümde testin nasıl uygulanacağı ve sonuçların nasıl değerlendirileceği üzerinde durulacaktır.

 5. Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi: Sözcük dağarcığını ölçmeye yarayan bir testtir. Uygulama teknikleri, değerlendirme ve sonuçların yorumlanması bu bölümde ele alınacaktır.

 6. Metropolitan Okul Olgunluğu Testi: Çocukların okula başlamadan önceki hazır bulunuşluklarını değerlendiren bir testtir. Uygulama, değerlendirme ve yorumlama teknikleri bu bölümde işlenecektir.

 7. Frostig Gelişimsel -Görsel Algı Testi: Bireyin görsel algı yeteneklerini değerlendiren bir testtir. Testin uygulanması, değerlendirilmesi ve sonuçların yorumlanması üzerinde durulacaktır.

 8. Benton Görsel Bellek Testi: Görsel belleğin ölçülmesi için kullanılan bu testin uygulama ve değerlendirme teknikleri üzerinde durulacaktır.

 9. Ankara Gelişim Tarama Envanteri: 0-6 yaş arası çocukların gelişimsel özelliklerini ve olası gelişim bozukluklarını saptamak için kullanılır. Testin uygulanması, değerlendirilmesi ve yorumlanmasına yönelik bilgiler bu bölümde verilecektir.

 10. Porteus Labirent Testi: Zeka ve problem çözme yeteneğini ölçen bu testin uygulama, değerlendirme ve yorumlama teknikleri bu bölümde ele alınacaktır.

 11. Bender Gestalt: Görsel-motor fonksiyonları ölçmek için kullanılan bu testin uygulanması, değerlendirilmesi ve yorumlanması üzerinde durulacaktır.

Bu eğitim, katılımcılara objektif testlerin uygulanması, değerlendirilmesi ve yorumlanması konusunda kapsamlı bir bilgi ve deneyim kazandırmayı hedeflemektedir. Eğitim süresince teorik bilgilerin yanı sıra uygulamalı çalışmalar da gerçekleştirilecektir.

 

 

OBJEKTİF TESTLERİ UYGULAYICI EĞİTİMİ İÇERİĞİ


Catell 2-A

Catell 3-A

Gessel Testi

Good Enough

Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

Frostig Gelişimsel -Görsel Algı Testi

Benton Görsel Bellek Testi

Ankara Gelişim Tarama Envanteri

Porteus Labirent Testi

Bender Gestalt

 

 

 

OBJEKTİF TESTLERİ HAKKINDA BİLGİLER

 

Porteus Labirentleri Testi: Çocuk ve yetişkinlere uygulanan zekanın özel bir şeklini ölçen, kullanımı yaygın bir zeka testidir.

 

Catell 2 A Zeka Testi:  7 yaş 6 ay ile lise dönemi çocuklara uygulanan zeka testidir.

 

Catell 3 A Zeka Testi: Üniversite öğrenimi almış bireylere uygulanan zeka testidir.

 

Good Enough: Çocuğun çizdiği insan resmi ile zekasının tespit edilebildiği, özel bir çeşit zeka Testidir.

 

Ankara Gelişim Tarama Envanteri: 0-6 yaş çocukların gelişimini değerlendiren, gelişimin normal mi yoksa yaşıtlarına göre geri mi olduğuna cevap verebilen bir gelişim testidir.

 

Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi: 2-11 yaş arası çocukların alıcı dil yaşının tespit edilebildiği, konuşma bozukluğu ve sözel ifadeye ışık tutan, resim kelime eşleştirme testidir.

 

Gessell:  2- 6 yaş arası çocukların görsel motor ve algı gelişiminin değerlendirildiği bir gelişim testidir.

 

Metropolitan: 5 yaş 6 ay ile 6 yaş 0 ay arsındaki çocuklara uygulanabilen, çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını ölçen, bir okul olgunluk testidir.

 

Frostig: Çocukların görsel algılarını değerlendirmeye yardımcı olan bir algı testidir. 5 yaş 6 ay ile 6 yaş 0 ay arasındaki çocuklara uygulanabilen, çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını ölçen, bir okul olgunluk testidir.

 

Benton Görsel Bellek Testi: 8 yaş üzeri bireylere uygulanabilen, bireyin dikkat, algı ve bellek durumuna dair bilgi verebilen, dikkat eksikliğinin tespit edilebildiği bir dikkat ve algı testidir.

 

BENDER GESTALT : Bu test, çocuklarda görsel motor işlevini görmek için gelişimsel bir test olarak kullanılarak hem yetişkin, hem de çocuklarda geriliği, regresyonu, fonksiyon kaybını ve organik beyin hasarlarını saptamaya ve özellikle regresyon vak'alarında da kişilik sapmalarını bulmaya ışık tutmaktadır (zekâ geriliği, afazi, çeşitli organik beyin hasarları, psikozlar, gerçek olmayan hastalanmalar gibi).

 

EĞİTİM PROGRAMININ UYGULANMASI: Eğitimde katılımcılara teorik bilgiyle birlikte uygulama örnekleri sunulacak ve farklı raporlama örnekleri gösterilecektir. Teorik bölüm sonrasında her bir katılımcı en az 2 çocuğa uygulama yaparak, hem uygulamasını hem de raporunu sunacaktır.

 

OBJEKTİF TESTLERİ UYGULAYICI EĞİTİMİ HAKKINDA

BİLGİ ALMAK VE KAYIT OLMAK İÇİN:

0322 458 0 458

0507 204 61 82


DİKKAT VE ALGI TESTLERİNİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ


 

 

PROJEKTİF TESTLER EĞİTİMİNİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Whatsapp’tan Soru Sormak için! Hemen tıkla