WIP hizmetÖGTE MATERYALİ (ORJİNAL)
WIP hizmetÖGTE MATERYALİ (ORJİNAL)
WIP hizmetÖGTE MATERYALİ (ORJİNAL)

ÖGTE MATERYALİ (ORJİNAL)

0,00
İndirim Oranı : %46 İndirim
Fiyat : ₺777,60(KDV Dahil)
İndirimli : ₺420,00(KDV Dahil)
₺54,13 'den başlayan taksitlerle

Ögte Materyali (Orjinal)

Öğrenme Güçlüğü Materyali

 

ÖGTE MATERAYLİ (ORJİNAL)

Öğrenme Güçlüğü Tanı Envanteri

Uygulama Yaşı: 8-0 ile 17-11

Test Süresi: 10-20 dakika

Uygulama: Bireysel

          ÖGTE, psikiyatrist, psikolog, psikolojik danışman, özel eğitim uzmanı, konuşma dili patologları ve diğer mesleki uzmanların 8-0 ile 17-11 yaşları arasındaki öğrencilerde içsel işlem bozuklukları ve öğrenme güçlüklerini tanımlamalarına yardımcı olması için hazırlanmış bir derecelendirme ölçeğidir.

          ÖGTE, geçerlilik ve güvenirliği test edilmiş altı adet bağımsız ölçekten oluşmaktadır. Bu ölçeklerin tanımlarında belirtilen; Dinleme, Konuşma, Okuma, Yazma, Matematik ve Muhakeme alanlarının her birisi ABD Eğitim Bakanlığı ve Öğrenme Güçlükleri Ulusal Birleşik Komite tarafından tanınmıştır.

           Her bir ölçek 15 maddeden oluşmaktadır. Bu maddeler öğrenme güçlüğü ile ilgili özellikle literatür kısmında öğrenme güçlüğünün nöropsikolojik özelliklerine odaklanan teorik yazılardan ve uygulama çalışmalarının kapsamlı bir şekilde incelenmesi sonucunda üretilmiştir. Davranışların uygunluğu alanında uzman olan ve alanında araştırma yapmış olan anket uzmanları tarafından onaylanmıştır.

          ÖGTE envanteri sadece bireylerin öğrenme güçlüğünün tespit edilmesinde profesyonellere yardımcı olması için hazırlanmıştır. Bu durum bir yetenek ya da başarı ölçütü değildir (Örnek: bu envanter öğrencilerin ne kadar iyi ya da kötü yazdıkları, okudukları, konuştukları vb. hakkında bilgi sağlamayacaktır). Bunun yerine, ÖGTE öğrencilerin sahip oldukları becerilerde (örn. okuma, yazma) bireysel olarak hangi alanlarda (örn. disgrafi) zorluk yaşadıkları hakkında bilgi sağlayacaktır.

  

Öğrenme Güçlüğü Tanı Envanteri

SATIN ALMAK İÇİN:

0322 458 0 458  - 0322234 9 234

0507 204 61 82  /  0507 204 61 83

 

Benzer Ürünler
Whatsapp’tan Soru Sormak için! Hemen tıkla