Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi

Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi

0,00
İndirim Oranı : %38 İndirim
Fiyat : ₺4.500,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺2.800,00(KDV Dahil)
₺360,89 'den başlayan taksitlerle

Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi Örgün Eğitim

Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi 

Devlet Üniversitesi Onaylı Sertifika

OBJEKTİF TESTLER UYGULAYICI EĞİTİMİ

 

 

DEVLET ÜNİVERSİTESİ ONAYLI EĞİTİM

 

 

OBJEKTİF TESTLER UYGULAYICI EĞİTİMİ AMACI:

 

                Beyin gelişimi ile ilgili yapılan araştırmalar bireyin beyin gelişiminin yaşamın ilk yıllarında çok hızlı olduğunu ortaya çıkarmıştır. Bu nedenle okul öncesi yıllarda çocukların bilinçli ve doğru bir şekilde desteklenmesi ve yönlendirilmesi gerekmektedir çünkü bu dönemde bireyin tüm yaşam becerilerinin temelleri atılmaktadır.

 

                Çocukların gelişiminin her yönden desteklenebilmesi için onların tüm özelliklerinin objektif olarak değerlendirilmesi gerekir çünkü çocuğa yardım, onun tamamıyla tanınabildiği koşullarda gerçekleşir. Çocuğun ilgileri, ihtiyaçları, gelişimsel özellikleri ve öğrenme yöntemleri birbirinden farklı olabilir. Bunları bilmek, okul programlarının geliştirilmesinde birinci basamak olarak düşünülmelidir. Çocukların öğrenme ortamından etkili şekilde yararlanması için onların tanınması eğitim programının can alıcı noktalarından biridir.

 

                Çocukları tanıma ve değerlendirme; çocukla ilgili tüm bilgilerin objektif, esnek fakat tutarlı bir şekilde, çok çeşitli araçlar yardımıyla sistematik olarak toplanması, kayıt altına alınması ve bunları birbiri ile birleştirerek anlamlı ve güvenilir bir karar verme sürecidir.

 

                Katılımcı grup yada bireylere çocuk ve ergenlere uygulanan objektif testlerinin içeriği ve klinik uygulaması hakkında bilgi ve yetkinlik kazandırmak ve eğitim sonrasında uygulama, değerlendirme, yorumlama ve raporlama yeterliliğine sahip olmalarını sağlamak.

   

OBJEKTİF TESTLER UYGULAYICI EĞİTİMİNE  KİMLER KATILABİLİR?

Objektif testler uygulayıcı eğitimini;

Doktorlar,

Psikologlar,

 Psikolojik danışmanlar,

Sosyal hizmet uzmanları,

Çocuk gelişimi öğretmenleri,

Okul öncesi öğretmenleri

Rehber öğretmenler

Aile danışmanları

Sosyologlar,

Felsefeciler,

Sınıf öğretmenleri,

Hemşireler,

Ebeler,

Sağlık çalışanları ve bu branşlar da eğitimine devam eden lisans & lisansüstü üniversite öğrencileri çalışmaya katılabilirler.

  

 

OBJEKTİF TESTLER UYGULAYICI EĞİTİMİ İSTİHDAM ALANLARI:

Eğitim sektöründe,

Özel okul ve kurumlarda,

Sosyal etkinlik merkezlerinde,

Danışmanlık ofislerinde,

Kliniklerde

Hastanelerde

Psikolojik danışmanlık ve psikiyatri merkezlerinde etik değerler çerçevesinde uygulayabilirsiniz.

 

  

 

OBJEKTİF TESTLER UYGULAYICI EĞİTİMİ İÇERİĞİ:

 

Catell 2a zeka testi: (Catell Culture Free Intellegence Test)

7-14 yas arasındaki çocuklara uygulanabilen 25 dakika suren bir zeka testidir. Zekanın soyut alandaki işlevini saptamaktadır.

 

 Catell 3a zeka testi: (Catell Culture Free Intellegence Test)

Üniversite okuyan ya da mezun yetişkinlere uygulanan 25 dakika suren bir zeka testidir. Zekanın soyut alandaki işlevini saptamaktadır.

 

Kent E.G.Y Testi:

 6-14 yaş çocukları için ve zeka geriliğinden şüphelenilen yetişkinler için uygundur. Sözel performansa dayanan bir kağıt kalem testidir. Konuşma, işitme ve sözel ifade sorunu olmayan hastalara ve normal kişilere uygulanabilir. 

 

Goodenough Harris  Zekâ Testi: 

3 yaşından itibaren kullanılabilecek, çocuğun çizdiği insan resmine bağlı olarak aldığı puana karşılık gelen zekâ değerini ortaya çıkarır. Kız çocuklarının çizdiği erkek ve kadın resmi ile erkek çocuklarının çizdiği erkek ve kadın resminin farklı zekâ değerleri vardır.

 

Porteus Labirenti: 

5 – 14 yas arasındaki çocuklara uygulanan zekânın performans kısmini ölçen bir testtir. 12 labirentten oluşmaktadır.

 

D2 Dikkat Testi: 

9- 60 yaş arasındaki kişilerin psikomotor hız ve öğrenme fonksiyonlarının ölçülmesinde ve dikkat eksikliğinin saptanmasında kullanılan test, dikkat seviyelerini ölçmek amacı ile uygulanır. Bireysel ve grup olarak uygulanabilecek tek form vardır. Her satırı 20 sn içerisinde bitirilmesi gereken test , En fazla 8 dakika içerisinde sonlanmalıdır.

 

Frankfurter Dikkat Testi:

 Farklılıkları bulma puanı ve hızıyla ilgilidir. Elma ve armut figürleriyle uygulanan bir dikkat testidir.

 

Metropolitan Okul Olgunlugu Testi: 

Bu test okula yeni başlayanların birinci sınıf talimatlarını anlamaya hazırlıklı olmalarını sağlayacak olan özelliklerini ve başarılarını ölçmek üzere hazırlanmıştır. Test çocukları anaokulun sonunda veya birinci sınıfın başlangıcında incelemek için kullanılmaktadır. Test 5 yas 6 ay – 6 yas çocuklarına uygulanmaktadır.

 

Ankara Gelişim Tarama Envanteri (Agte)

0-6 yaş bebek ve çocukların şu andaki gelişimini ve becerilerini annelerden alınan bilgiler doğrultusunda değerlendirmektedir.

 

Gessel Testi: 

1-7 yas arasındaki çocuklara uygulanır. Kolaydan zora doğru sıralanmış 7 şekilden oluşur. Şekiller her yaşın seviyesine göre düzenlenmiştir. Test sonucuna dayanarak çocuğun zekâ düzeyi ve gelişim yaşı hesaplanır.

 

 Peabody Kelime Anlama Testi: 

Test 100 resimden oluşmaktadır. Çocuğun 100 resme bakarak doğru olarak tanımlaması istenir. Aldığı doğru sayısına göre çocuğun dil gelişim yası ortaya çıkar.

 

Bender Gestalt : 

9 basit çizimden oluşan görsel motor algılama, performans testidir. Çocuk ve yetişkin olarak ayrılan bu test daha çok çocuklara yönelik kullanılmaktadır. Çocuklar için kullanılan formunda yas siniri 5 yas 6 ay ile 11 yas arasıdır.

 

Frostig Gelisimsel Görsel Algi Testi: 

4 yas 6 ay ile 7 yas 11 ay arasındaki çocuklara uygulanır, görsel algi seviyelerini ölçer ve görsel alanda hangisinin geliştirilmesi gerektiğini gösterir.

 

Benton Görsel Bellek Testi: 

8 yas ve üstü çocuklara uygulanan uzun süreli ve kısa süreli bellek ile ilgili bilgi verir.

 

  OBJEKTİF TESTLER UYGULAYICI EĞİTİMİNİ ALAN HERKESE TEST MATERYALLERİ HEDİYEMİZDİR!


OBJEKTİF TESTLER UYGULAYICI EĞİTİMİ

Bilgi ve Kayıt için:

0322 4580458 - 0507 204 61 82

0322 2349234 – 0507 204 61 83

Etiketler
Objektif, Objektif Testler, Objektif Testler Uygulayıcı, Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi, Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi Örgün, Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi Örgün Eğitim, Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi Eğitim, Objektif Testler Uygulayıcı Örgün, Objektif Testler Uygulayıcı Örgün Eğitim, Objektif Testler Uygulayıcı Eğitim, Objektif Testler Eğitimi, Objektif Testler Eğitimi Örgün, Objektif Testler Eğitimi Örgün Eğitim, Objektif Testler Eğitimi Eğitim, Objektif Testler Örgün, Objektif Testler Örgün Eğitim, Objektif Testler Eğitim, Objektif Uygulayıcı, Objektif Uygulayıcı Eğitimi, Objektif Uygulayıcı Eğitimi Örgün, Objektif Uygulayıcı Eğitimi Örgün Eğitim, Objektif Uygulayıcı Eğitimi Eğitim, Objektif Uygulayıcı Örgün, Objektif Uygulayıcı Örgün Eğitim, Objektif Uygulayıcı Eğitim, Objektif Eğitimi, Objektif Eğitimi Örgün, Objektif Eğitimi Örgün Eğitim, Objektif Eğitimi Eğitim, Objektif Örgün, Objektif Örgün Eğitim, Objektif Eğitim, Testler, Testler Uygulayıcı, Testler Uygulayıcı Eğitimi, Testler Uygulayıcı Eğitimi Örgün, Testler Uygulayıcı Eğitimi Örgün Eğitim, Testler Uygulayıcı Eğitimi Eğitim, Testler Uygulayıcı Örgün, Testler Uygulayıcı Örgün Eğitim, Testler Uygulayıcı Eğitim, Testler Eğitimi, Testler Eğitimi Örgün, Testler Eğitimi Örgün Eğitim, Testler Eğitimi Eğitim, Testler Örgün, Testler Örgün Eğitim, Testler Eğitim, Uygulayıcı, Uygulayıcı Eğitimi, Uygulayıcı Eğitimi Örgün, Uygulayıcı Eğitimi Örgün Eğitim, Uygulayıcı Eğitimi Eğitim, Uygulayıcı Örgün, Uygulayıcı Örgün Eğitim, Uygulayıcı Eğitim, Eğitimi, Eğitimi Örgün, Eğitimi Örgün Eğitim, Eğitimi Eğitim, Örgün, Örgün Eğitim, Eğitim,