Üniversite Onaylıİşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi Kursu Sertifika Programı
Üniversite Onaylıİşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi Kursu Sertifika Programı
Üniversite Onaylıİşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi Kursu Sertifika Programı

İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi Kursu Sertifika Programı

5,00
İndirim Oranı : %8 İndirim
Fiyat : ₺3.000,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺2.750,00(KDV Dahil)
₺354,44 'den başlayan taksitlerle

İŞARET DİLİ TERCÜMANLIĞI EĞİTİMİ SERTİFİKA KURSU

İŞARET DİLİ TERCÜMANLIĞI EĞİTİMİ SERTİFİKA KURSU

 

    İşaret Dili Tercümanlığı nedir? İşaret dili tercümanlığı eğitimi nedir? İşaret dili tercümanlığı eğitimi sertifikası nereden alınır? İşaret dili tercümanlığı eğitimi sertifikası kaç saatlik eğitimdir? İşaret dili tercümanlığı eğitimini kimler alabilir? İşaret dili tercümanlığı eğitimine kayıt olmak için iletişime geçiniz.

 

Ülkemizde İşitme Engelliler Federasyonu verilerine göre 2.5 milyon, Birleşmiş Milletler verilerine göre ise 3 milyon işitme engelli bulunmaktadır. İşaret dili ülke ve yörelere göre farklılık göstermektedir. Ülkemizde geçerliliği olan ulusal işaret dilini öğreterek işitme engelli bireyleri anlayarak hayatı onlar için daha yaşanabilir hale getirmeyi aynı zamanda katılımcılarımızın kamu ve özel sektörde istihdam şansını arttıracak bir şekilde meslek edinmesini amaçlıyoruz.

                                                                                                                

·         Kontenjan: Maksimum 15 kişi ile sınırlıdır.


·         Eğitimin Süresi: Toplam 210 saat Eğitim ve Sertifika


·         Kredi Kartına: 9 Taksit imkânı


·         Alacağınız Belgeler: Devlet Üniversitesi Onaylı Sertifika verilecektir.


·         Bilgi ve Kayıt: 0322 234 9 234 ve 0507 204 61 82 ve 0507 204 61 83


·         Eğitim İşleyişi: Uzaktan Eğitim Teknolojisi İle Online

 

  

İşaret Dili Nedir?         

     

İşaret dili, işitme engelli kişilerin birbirleriyle iletişim kurabilmeleri için el hareketlerini ve yüz mimiklerini kullanarak oluşturdukları görsel bir dildir.

İşaret dili, İşitme ve konuşma engelliler tarafından kullanılan el hareketlerini ve yüz mimiklerini içeren görsel bir dildir.

  

İŞARET DİLİ EĞİTİMİNİN AMACI NEDİR?

 

·         İşitme ve konuşma engelli bireylerin toplumda iletişim olanaklarını arttırabilmek,

·         İşaret dilini bilenlerin sayısının arttırılmasını sağlamak,

·         İş yaşamlarında işitme engellilerle karşılaşmalarında onların ihtiyaçlarını kolaylıkla iletişim yolu olan işaret diliyle sağlama yeteneği kazandırmak.

 

 

 

İşaret Dili Temel Eğitim Sertifikası ile Neler Yapabilirsiniz, nerelerde çalışabilirsiniz?

  • Halk Eğitim Merkezlerinde İşaret Dili kursu vermek için bazı halk eğitimler 120 saatlik MEB Onaylı sertifika istemektedir. Bazı Halk eğitimler ise Derneklerin, Üniversitelerin veya özel kuruluşların verdiği sertifika veya belgeyi kabul etmektedir.
  • Noterlerde yeminli tercüman olarak görev alabilirler. (İşitme Engelli Notere müracaat ettiği zaman)
  • Adliyelerde işaret dili bilirkişisi olarak görev alabilirler. (İşitme Engelli müracaat ettiği zaman)
  • Bazı dernek veya STK’nın işaret dili ile ilgili projelerinde proje süresi boyunca görev alabilirler.

 

 

İŞARET DİLİ EĞTİMİNE KİMLER KATILABİLİR?

 

En az okur yazarlık seviyesinde diploma sahibi olanlar, İşaret Dili Sertifikası almak isteyenler, İşaret Dili ile ilgili kendini geliştirmek isteyenler, Kişisel Gelişimde başarıyı hedefleyenler, İşaret dilini mesleki hayatında (eczane, adliye, okul, hastane, tüm kamu kuruluşları ve bakanlıklar… vb.) kullanmak isteyenler, Kendi yetenekleri doğrultusunda işitme engelliler ile iletişim kurup yardımcı olmak isteyenler, Engelliler ile ilgili projelerinde işitme engelliler ile konuşabiliyor olmak isteyenler katılabilir.

 

 

İŞARET DİLİ EĞİTİMİ SERTİFİKA KURSU

 

BİLGİ VE KAYIT İÇİN:

0322 458 0 458  / 0322234 9 234

0507 204 61 82  /  0507 204 61 83

 

 

İşaret dili tercümanlığı eğitimi almak için tıklayınız?

Etiketler
İşaret, İşaret Dili, İşaret Dili Tercümanlığı, İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi, İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi Kursu, İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi Kursu Sertifika, İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi Kursu Sertifika Programı, İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi Kursu Programı, İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi Sertifika, İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi Sertifika Programı, İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi Programı, İşaret Dili Tercümanlığı Kursu, İşaret Dili Tercümanlığı Kursu Sertifika, İşaret Dili Tercümanlığı Kursu Sertifika Programı, İşaret Dili Tercümanlığı Kursu Programı, İşaret Dili Tercümanlığı Sertifika, İşaret Dili Tercümanlığı Sertifika Programı, İşaret Dili Tercümanlığı Programı, İşaret Dili Eğitimi, İşaret Dili Eğitimi Kursu, İşaret Dili Eğitimi Kursu Sertifika, İşaret Dili Eğitimi Kursu Sertifika Programı, İşaret Dili Eğitimi Kursu Programı, İşaret Dili Eğitimi Sertifika, İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı, İşaret Dili Eğitimi Programı, İşaret Dili Kursu, İşaret Dili Kursu Sertifika, İşaret Dili Kursu Sertifika Programı, İşaret Dili Kursu Programı, İşaret Dili Sertifika, İşaret Dili Sertifika Programı, İşaret Dili Programı, İşaret Tercümanlığı, İşaret Tercümanlığı Eğitimi, İşaret Tercümanlığı Eğitimi Kursu, İşaret Tercümanlığı Eğitimi Kursu Sertifika, İşaret Tercümanlığı Eğitimi Kursu Sertifika Programı, İşaret Tercümanlığı Eğitimi Kursu Programı, İşaret Tercümanlığı Eğitimi Sertifika, İşaret Tercümanlığı Eğitimi Sertifika Programı, İşaret Tercümanlığı Eğitimi Programı, İşaret Tercümanlığı Kursu, İşaret Tercümanlığı Kursu Sertifika, İşaret Tercümanlığı Kursu Sertifika Programı, İşaret Tercümanlığı Kursu Programı, İşaret Tercümanlığı Sertifika, İşaret Tercümanlığı Sertifika Programı, İşaret Tercümanlığı Programı, İşaret Eğitimi,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Whatsapp’tan Soru Sormak için! Hemen tıkla