Üniversite OnaylıFitoterapi Eğitimi Sertifikası
Üniversite OnaylıFitoterapi Eğitimi Sertifikası

Fitoterapi Eğitimi Sertifikası

5,00
İndirim Oranı : %19 İndirim
Fiyat : ₺1.800,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.450,00(KDV Dahil)
₺186,89 'den başlayan taksitlerle

Devlet Üniversitesi Onaylı 120 Saatlik Fitoterapi Eğitimi ile Siz de Foterapinin Temellerini Öğrenin, Bitkilerle Tedavinin Sırlarını Keşfedin, Aynı Zamanda Sertifikaya Sahip Olun!

 

FİTOTERAPİ EĞİTİMİ SERTİFİKA KURSU

 

Bitkilerin insan sağlığı yararına kullanılması binlerce yıllık bir geçmişe sahiptir. Ancak bitkilerin tedavi amacıyla kullanılması özellikle son 10-15 yılda yürütülen bilimsel araştırmalarla farklı bir boyuta gelmiştir. Bu bakımdan bu eğitimlerin amacı katılımcılara Fitoterapi konusunda güncel bilimsel bilgileri kazandırmaktır.

 

Fitoterapi kelime anlamı olarak “Bitkisel Tedavi” diğer bir deyişe “Bitkilerin zengin içeriğinden insan sağlığının korunması ve tedavisinde yararlanılması” şeklinde tanımlanmaktadır.

 

Fitoterapi ise bitkilerin çay veya tablet, şurup gibi farmasötik şekiller halinde sağlığı korumak ve tedavi amacıyla kullanılmasıdır.

 

Fitoterapi; sağlığın korunması ve tedavi amacıyla yararlanılan bir Tamamlayıcı Tıp yöntemidir.

 

İnsan sağlığı söz konusu olduğundan Fitoterapi uygulamalarında güncel bilgilerin iyi takip edilmesi ve doğru bir şekilde yorumlanması önemlidir. Bitkisel ürünleri sadece bir şifa öznesi olarak değil, aynı zamanda riskleri bakımından da değerlendirmek sağlık mesleği çalışanlarının başlıca görevidir.

 

Bitkisel ürünlerin bilimsel olarak kanıtlanmış etkinliğinin yanı sıra söz konusu olabilecek riskler, besin ve ilaçlarla uygulandığında söz konusu olabilecek etkileşimleri de incelenecektir.    

 

Not: Geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları alanında kurumumuzca verilen kişisel gelişim sertifikası sahibine uygulama yapma yetkisi vermemektedir. Uygulama yapma yetkisi Sağlık Bakanlığınca Tıp Hekimlerine verilmiştir.

 

FİTOTERAPİ EĞİTİMİ

BİR DÖKÜMANTASYON EĞİTİMİ OLUP

EĞİTİMİ SATIN ALMADAN ÖNCE

EĞİTİM DANIŞMANLARIMIZ İLE İLETİŞİME GEÇİNİZ.

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Whatsapp’tan Soru Sormak için! Hemen tıkla