Üniversite OnaylıDiksiyon Eğitimi Sertifika Programı
Üniversite OnaylıDiksiyon Eğitimi Sertifika Programı

Diksiyon Eğitimi Sertifika Programı

0,00
İndirim Oranı : %12 İndirim
Fiyat : ₺2.000,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.750,00(KDV Dahil)
₺225,56 'den başlayan taksitlerle

İyi bir diksiyona sahip olmak, hem sosyal hem de iş yaşamınızda başarınızın altında yatan en önemli etkendir. Bu sebeple kurumumuzun eğitim merkezinde, kendini iletişim yönünde geliştirmek isteyen bireylerin, güzel konuşma ve diksiyon eğtimi ile sosyal ve iş hayatında daha etkin hazırlanmalarını ve onların günlük yaşantısından, sosyal ilişkilerinden, başarılarının artmasından ileride yapacakları iş hayatına kadar başarılı ve etkili olabilmelerinin yolunu açmaktadır.

 

   

  

   

 

Diksiyon Eğitimi Sertifika Programı

 

   

  

   

 

SON BAŞVURU TARİHİ : 01 HAZİRAN 2024CUMARTESi

Son 5 Kişilik Kontenjan Kalmıştır.


İyi bir diksiyona sahip olmak
, hem sosyal hem de iş yaşamınızda başarınızın altında yatan en önemli etkendir. Bu sebeple kurumumuzun eğitim merkezinde, kendini iletişim yönünde geliştirmek isteyen bireylerin, güzel konuşma ve diksiyon eğtimi ile sosyal ve iş hayatında daha etkin hazırlanmalarını ve onların günlük yaşantısından, sosyal ilişkilerinden, başarılarının artmasından ileride yapacakları iş hayatına kadar başarılı ve etkili olabilmelerinin yolunu açmaktadır. Bireyler kendini anlatabildiği kadar inandırıcı ve ikna edici olur..

Bu sebeple güzel ve ikna edici konuşmanın hem kişisel hem de iş hayatını dahil alan diksiyon çalışmasının etkili olarak öğretildiği diksiyon eğitimi sertifika programı erken yaşlarda öğrenilmesi gereken iletişim araçlarından biridir.

 

Diksiyon Eğitimi Nedir?

Kurumlarda seçmeli dersler arasında yer alan diksiyon dersi; doğru ve güzel konuşmanın yaşamımzıdaki yerinin uygulamalarla desteklenerek öğretildiği derstir.

Diksiyon dersi öğretim programı;

 • Diksiyon ve güzel konuşmanın hayatımızdaki önemini göstmermeyi,
 • İletişimin hem sesli hem de fiziksel ifadelerini etkili bir şekilde kullanabilmeyi,
 • Bireyin duygu ve düşüncelerini anlaşılır ve doğru bir biçimde ifade edebilmesini,
 • Doğru iletişim için kelimelerin, cümelelerin doğru bir şekilde telaffuz edilmesinin önemini,
 • Konuşmacının yaptığı konuşmalar kadar, dinlediği konuşmaları da diksiyon ve güzel konuşma açısından değerlendirebilmesi,
 • İyi bir dinleyici ve konuşmacı olmanın özellikleri,
 • Türkçemizi dil kurallarına uygun, güzel ve doğru bir şekilde kullanmayı amaçlar.

Bu hedefte verilen diksiyon eğitimleri ile bireylerin kendilerini çok daha iyi ve ikna edici bir şekilde ifade edebilen, iletişimin öneminin farkında birer birey olarakyetişmeleri amaçlanmaktadır.
 

Diksiyon Eğitimi Sertifika Programı


Diksiyon Eğitimi Konuları Diksiyon Eğitimi Sertifika Programı Notları

Ömür Boyu Eğitim programımızda yer alan kişisşel gelişim eğitimleri çerçevesinde hazırlanan diksiyon eğitiminin konuları, eğitimin bitirilmesine kadar işlenecek olan konuları içeröektedir.


Diksiyon Eğitiminin Birey ve Toplum Hayatındaki Önemi Nedir?

Güzel ve etkili konuşma, bireyin kendi yaşamında ve dolayısıyla sosyal bir varlık olarak bireylerin toplum hayatında da önemli bir yer tutar. İhtiyaç ve isteklerin, duygu ve düşüncelerin doğru ve düzgün bir şekilde ifade edilmesi, gerek kişilerin iş dünyasında ve sosyal yaşantısında daha başarılı ilerlemelerini sağlamaktadır.


Diksiyon Eğitiminin Topluma Kazandırdıkları

 • Barışçıl bireylerin oluşmasına, böylelikle de barışın hakim olduğu bir toplum yaratır.
 • Etkili ve doğru bir sosyalleşme ortamı oluşturur.
 • Sosyal hayatındaki kişilerle daha doğru iletişim kurabilmesini sağlar.
 • Daha saygın bireyler ve toplumlar oluşturur.
 • Sosyal hayatta olduğu gibi iş hayatı da düzenli hale gelir.
 • Bireyin ekonomik hayatındaki başarısı artar.
 • Ticari alanda, ikili ilişkilerinde daha anlaşılır ve ikna edici olmaya imkan sağlar.
 • Sevilen bir kişi olarak mutluluğu ve hayattaki başarıları gözle görülür bir artışa geçer.


Diksiyon Eğitimi Notları, Etkili Konuşmanın Unsurları ve Konuşmada Dikkat Edilemesi Gereken Unsurlar

İnsanları diğer canlılardan ayıran en önemli özelliklerinden biri olan konuşma, iletişimin sesli yönüdür. Konuşma dört ana faktörle şekillenir. Bu dört ana faktör sesli iletişimi meydana getiren etkenler olduğu gibi bu etkenlerin doğru ve etkili kullanılması güzel ve ikna edici konuşmayı da beraberinde getirir.

Ses: Konuşmanın bir anlam taşıyabilmesi sözcüklerin anlamlı olması ile mümkündür. Ancak her anlamı olan sözcük dinleyicide beklenen etkiyi bırakmayabilir. Çünkü etkili iletişim etkili bütünlük ister. Bu çizgide, anlamlı sözcüklerin birleştirerek anlamlı cümleler haline getirilmesi, bu doğrultuda da anlamlı paragraflar oluşturulmalıdır. Bu paragraflar doğru telaffuzlarla etkili bir şekilde dinleyicinin aklında kalır.

Dil: İnsanların duygu ve düşüncelerini ikili ilişkilerinde iletmesinin ve insanların kendi aralarında anlaşabilmesinin ana temeli dildir. Dilin etkili kullanılabilmesi temelde ana dilinin eğitiminin iyi alınması ve dilin kurallarına hakimiyeti zorunlu kılar. İyi bir dil bilgisi ve iyi bir diksiyon iyi bir üslup sahibi olabilmek için önemlidir.

Düşünce: İnsan iletişimi sağlarken düşünceleri ile hareket eder. Söylenecek söz, cümle veya anlatım, söylenmeden önce düşünülerek bir anlam bütünlüğü oluştururlur daha sonra sese veya yazıya dönüştürülerek iletişim aracı haline gelir.

Bedensel Davranışlar: Söyledikleriniz kadar beden dilimiz de karşıdaki kişiye kendimizi anlatmada etkili bir yöntemdir. İyi bir beden dili, iyi bir dil bilgisi, iyi bir diksiyon insanı daha etkili bir konuşmacı yapar.

Diksiyon Eğitimi Sertifika Programımızı satın alarak kişisel, sosyal ve iş hayatınızda önemli başarılara yol açabilirsiniz!

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Whatsapp’tan Soru Sormak için! Hemen tıkla