Üniversite OnaylıPsiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi ve Resim Testleri Eğitimi
Üniversite OnaylıPsiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi ve Resim Testleri Eğitimi

Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi ve Resim Testleri Eğitimi

5,00
İndirim Oranı : %22 İndirim
Fiyat : ₺2.500,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.950,00(KDV Dahil)
₺195,00 'den başlayan taksitlerle

Psikolojik resim analizi eğitimi

Çocuk resimleri analizi eğitimi

psikolojik resim testleri eğitimi

   

  

   

ÇOCUK RESİMLERİ ANALİZİ VE PSİKOLOJİK RESİM TESTLERİ EĞİTİMİ

 

SON BAŞVURU TARİHİ : 01 HAZİRAN 2024 - CUMARTESİ

Son 5 Kişilik Kontenjan Kalmıştır.

   

  

   

 

ÇOCUK RESİMLERİ ANALİZİ VE PSİKOLOJİK RESİM TESTLERİ EĞİTİMİNİN AMACI

 

Çocuk resimleri analizi ve psikolojik resim testleri eğitiminin amacı, psiko-pedagojik açıdan çocuğu tanımak ve çocukla yürütülen çalışmalarda teşhis ve tedaviye yön vermek açısından çocuk resminin kullanımını açıklamaktır.  Çocuk resmindeki önemli belirtilerin uzmanlar için ne anlama geldiğini ifade etmek ve resmin yorumlanmasında dikkat edilecek noktaları anlatmaktır. 

 

Çocukları tanımak ve onların iç dünyasına erişmek için kullanılan yöntemlerin başında resim yorumlama gelmektedir. Çocuklarımızın çizdiği resimlerin ne anlama geldiği ve ne atlatmak istediklerini çözeceğimiz bu eğitimin sonunda isterseniz Üniversite onaylı sertifikaya, isterseniz Uluslararası Psikologlar Derneği onaylı psiko-pedegojik açıdan çocuk resimleri yorumlama uygulayıcısı sertifikasına sahip olacaksınız.  

 

ÇOCUK RESİMLERİ ANALİZİ VE PSİKOLOJİK RESİM TESTLERİ EĞİTİMİNİ NEDEN ALMALIYIZ?

 

            Resim, çocukların  iç dünyasının ifade biçimi ve zihinsel yapısının yansımasıdır. Resimler analiz edildikleri takdirde çizen çocuk hakkında ayrıntılı bilgi verir..Çocuk çoğu zaman çizdiği resimle annesine olan sevgisini anlatırken, çoğu zamansa babasından kendisine sarılmasını beklediğini söyler. Kimi zaman şiddet gören ya da azarlanan ama bunu kimseye anlatamayan çocukların resimleri birçok mesaj içermektedir. Bu yüzden Resim analizi eğitimi ile çocukların resimler aracılığı ile hem ruhsal dünyaları hakkında bilgi alabiliriz hem de zihinsel bir problemi olup-olmadığını görebiliriz.

 

ÇOCUK RESİMLERİ ANALİZİ VE PSİKOLOJİK RESİM TESTLERİ EĞİTİMİ VE SERTİFİKA NE İŞE YARAR?

 

1.                 Özel eğitim merkezleri

2.                  Anaokulları ve kreşler

3.                  Özel danışmanlık merkezleri

4.                  Psikolojik Danışma merkezleri

5.                  Hastaneler vb. yerlerde bu eğitim ve sertifikayı kullanarak resimler aracılığı ile çocuklar hakkında daha net bilgi alabilirler.  

 

ÇOCUK RESİMLERİ ANALİZİ VE PSİKOLOJİK RESİM TESTLERİ EĞİTİMİNE KİMLER KATILABİLİR?

 

 •        Psikolog,
 •        Doktorlar,
 •        Psikolojik Danışman, 
 •        Özel Eğitim uzmanı, 
 •        Sosyal Hizmet Uzmanı, 
 •        Sosyologlar,
 •       Okul Öncesi Öğretmeni, 
 •        Özel eğitimciler,
 •        Ana Sınıfı Öğretmenleri
 •        Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenleri,
 •        Sınıf Öğretmenleri, 
 •        Aile Danışmanları, 
 •        Eğitim fakültesi mezunları
 •        Yukarıda yazılı bölümlerin 3. Ve son sınıf öğrencileri kabul edilecektir.

Not: Eğitime tüm anne babalar katılabilir.

 

ÇOCUK RESİMLERİ ANALİZİ VE PSİKOLOJİK RESİM TESTLERİ EĞİTİMİNİN İÇERİĞİ:

 

ÇOCUK RESİMLERİ ANALİZİ EĞİTİMİ İÇERİĞİ

 

 •       Resim Analizinin Tarihçesi
 •       Çocuk ve Resim 
 •       Bir İfade Aracı Olarak Çocuk Resmi 
 •       Çocuk Resminin Gelişim Aşamaları
 •       Çocuk Resmindeki Sembolik İfadeler
 •       Psikolojik Resim Testlerini Uygulama Yöntemleri
 •       Zeka, Kişilik ve Yakın çevre özelliklerine göre çocuk resminin değerlendirilmesi
 •       Çocuk Resimlerinin Analizinde Uzmanların Dikkat Etmesi Gereken Noktalar Nelerdir?
 •       Resim Terapisi tekniklerinden örnekler
 • .     Örnek Çocuk Resimleri İncelemeleri 

 

PSİKOLOJİK RESİM TESTLERİ EĞİTİMİNİN İÇERİĞİ 

 

Psikolojik Değerlendirmede Kullanılan Resim Testleri;

 •                 Bir insan çiz, 
 •                 Varolmayan bir hayvan çiz, 
 •                 Bir aile çiz testi, 
 •                 Kinetik aile çizim testi, 
 •                 Yağmur altında dolaşan kadın çiz testi, 
 •                 Bir kaktüs çiz testi, 
 •                 Bir ev-ağaç ve insan çiz testi, 
 •                 Bir bahçe çiz testi, 
 •                 Goodenough Harris adam çiz testi,  
 •  

ÇOCUK RESİMLERİ ANALİZİ VE PSİKOLOJİK RESİM TESTLERİ EĞİTİMİ HAKKINDA

BİLGİ VE KAYIT İÇİN:

 

 0322 458 0 458 – 0322 2349 234

 0507 204 61 82 – 0507 204 61 83

 

Üniversite onaylı Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi ve Resim Testleri Eğitimi Eğitimini Ömür Boyu Eğitim olarak Ters Yüz Öğrenme Modeli ile vermeye başladık. Ömür Boyu Eğitim olarak eğitim ve danışmanlık alanında yeniliklerin ve inavasyonun öncüsü olmaya devam edeceğiz. Siz değerli öğrencilerimize en iyi eğitim hizmetini en kaliteli kurumlarla iş birliği yaparak geçerlilik ve güvenirlilik sıkıntısı olmadan vermeye devam edeceğiz.

 

 

Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi ve Resim Testleri Eğitimi eğitimini www.omurboyuegitim.com internet adresinden ya da eğitim danışmanlarımızı arayarak hemen satın alabilirsiniz.

 

Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi ve Resim Testleri Eğitimi eğitimini satın aldığınızda eğitim danışmanlarımız sizleri arayarak kullanıcı adı ve şifrenizi verecekler ve uzaktan eğitim panelini kullanımını anlatacaklar. Sonrasında bir sorunuz olursa eğitim danışmanlarımız hep sizlerin yanında olacak.

 

En İyi Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi ve Resim Testleri Eğitimi Eğitimi Ömür Boyu Eğitim iş birliğinde uzman eğitmenler ya da akademisyenler tarafından hazırlanmıştır. Yeşil perde teknolojisi ve ileri düzey canlı eğitim video oluşturma ekibimiz tarafından uzaktan eğitime sunulmuştur.

 

En kapsamlı Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi ve Resim Testleri Eğitimi Eğitimini video eğitim, canlı eğitim, ücretsiz materyal ve dokuman desteği ile tamamlarsınız. Ücretsiz uygulama ve süpervizyon derslerine katılır, sonrasında yapılan sınavda başarılı olarak “Üniversite Onaylı Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi ve Resim Testleri Eğitimi Uygulayıcı Sertifikasını” almaya hak kazanırsınız.

 

Sonrasında isteyen tüm kursiyerlerimiz örgün Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi ve Resim Testleri Eğitimi eğitimine ücretsiz olarak katılabilirler. 

 

Canlı eğitimlerimiz ile  süpervizyon ve uygulama derslerinin aylık planlamasını görmek için tıklayınız.

 

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için eğitim uzmanlarımızı arayabilirsiniz.

 

 

 

  

 
Etiketler
Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi ve, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi ve Resim, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi ve Resim Testleri, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi ve Resim Testleri Eğitimi, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi ve Resim Eğitimi, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi ve Testleri, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi ve Eğitimi, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi Resim, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi Resim Testleri Eğitimi, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi Resim Eğitimi, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi Testleri, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi Testleri Eğitimi, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri ve Resim, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri ve Resim Testleri, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri ve Resim Eğitimi, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri ve Testleri, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri ve Testleri Eğitimi, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri ve Eğitimi, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Resim, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Resim Testleri, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Resim Testleri Eğitimi, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Resim Eğitimi, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Testleri, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Testleri Eğitimi, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Eğitimi, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Analizi, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Analizi ve, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Analizi ve Resim, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Analizi ve Resim Testleri, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Analizi ve Resim Testleri Eğitimi, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Analizi ve Resim Eğitimi, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Analizi ve Testleri, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Analizi ve Testleri Eğitimi, Psiko - Pedagojik Açıdan Çocuk Analizi ve Eğitimi,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Whatsapp’tan Soru Sormak için! Hemen tıkla