Uluslararası Psikologlar DerneğiAnlayarak Hızlı Okuma Eğitimi ve Sınavlara Hazırlıkta Hızlı Okuma
Uluslararası Psikologlar DerneğiAnlayarak Hızlı Okuma Eğitimi ve Sınavlara Hazırlıkta Hızlı Okuma

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi ve Sınavlara Hazırlıkta Hızlı Okuma

5,00
İndirim Oranı : %88 İndirim
Fiyat : ₺1.468,80(KDV Dahil)
İndirimli : ₺178,80(KDV Dahil)
₺23,05 'den başlayan taksitlerle

Türkiye'de okul öncesi eğitim, ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinde, 9 milyon 394 bin 125'i erkek, 8 milyon 714 bin 735'i kız olmak üzere toplam 18 milyon 108 bin 860 öğrenci örgün eğitim alıyor. Sınav sorunu ile yüzleşen öğrencilerimizin sayısı ise ilkokul, ortaokul ve lise düşünüldüğünde 8 milyon civarında sınav stresi yasayan öğrencimiz bulunmaktadır. Bu sınav stresi yaşayan öğrencilerimizin en büyük sorunlarından bir tanesi sınavda süreyi yetiştirememektir.

Anlayarak Hızlı okuma oysaki;

 • Hızlı okuma 21 günde öğrenilen okuma hızınıza en az ıkı kat artırabileceğiniz bir çalışmadır.
 • Anlayarak hızlı okuma artık bilgisayar aşında tum evlerde
 • Online eğitimle 7/ 24 takip altında,
 • Hızlı okuma GARANTİLİ

ANLAYARAK HIZLI OKUMA EĞİTİMİ

 

Merhabalar, evimizde geçirmek zorunda kaldığımız bu süreçte öğrenciler için en faydalı olabilecek etkinlikler üzerinde düşündük. Ülkemizin koşulları, eğitim ortamları ve sınav sistemleri düşünüldüğünde öğrencilerimizin en çok ihtiyaç duyduğu eğitimin “ anlayarak hızlı okuma eğitimi” olduğunun farkına vardık. Anlayarak hızlı okuma eğitimi öğrencilerimize;

 

 • Okumayı sevdirecek,
 • Okuduğunu anlama seviyesini artıracak,
 • Odaklanma ve dikkat sorunlarını en aza indirecek,
 • Sınavlarda yetiştiremeyeceğim kaygısına son verecek,
 • Sınav kaygısının azalmasını sağlayacak,
 • Hepsinden önemlisi okumayı seven, okuduğunu anlayan yenilikçi ve inavasyon sahibi bir nesil ortaya koyacak.

 

Türkiye'de okul öncesi eğitim, ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinde, 9 milyon 394 bin 125'i erkek, 8 milyon 714 bin 735'i kız olmak üzere toplam 18 milyon 108 bin 860 öğrenci örgün eğitim alıyor. Sınav sorunu ile yüzleşen öğrencilerimizin sayısı ise ilkokul, ortaokul ve lise düşünüldüğünde 8 milyon civarında sınav stresi yasayan öğrencimiz bulunmaktadır. Sınav stresi yaşayan öğrencilerimizin en büyük sorunlarından bir tanesi sınavda süreyi yetiştirememektir.

 

Anlayarak Hızlı okuma oysaki;

 • Hızlı okuma 21 günde öğrenilen okuma hızınıza en az ıkı kat artırabileceğiniz bir çalışmadır.
 • Anlayarak hızlı okuma artık bilgisayar aşında tum evlerde
 • Online eğitimle 7/ 24 takip altında,
 • Hızlı okuma GARANTİLİ

 

ŞİMDİ HEMEN HIZLI OKUMAYI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

0(507) 204 61 820(322) 458 0 458

 

Anlayarak hızlı okuma eğitimimiz 2.sınıftan başlayarak her sınıf seviyesi için ayrı ayrı hazırlanmıştır. Günlük olarak rapor verilmektedir. 4.sınıf, 8 sınıf ve 12 sınıf içinse hem hızlı okuma hem de sınav okumasını üzerinde durulmuştur.

 

İlköğretim, ortaöğretim ve üniversite öğrencileri ile yetişkinler için geliştirilen bilgisayar destekli hızlı okuma programlarının, geleneksel yöntemlerden daha etkili olarak kullanılabildiği belirtilmektedir. Konuya ilişkin yapılan çalışmalarda öğrencilerin bu programlarla hızla ilerledikleri, okumaya yönelik tutumlarının olumlu olarak değiştiği, okuma hızları ve kavramlarının geliştiği, sözcük bilgilerinde anlamlı kazançlar elde edildiği görülmektedir. Tüm bulgular etkili ve hızlı okumanın geliştirilmesinde bilgisayarlardan yararlanılabileceğini göstermektedir.

 

Bilgi toplumuna hazırlandığımız bugünlerde yirminci yüzyıl eğitiminin yüksek teknolojisi kabul edilen bilgisayar, televizyon, video gibi araçlardan yararlanmak etkili ve hızlı okumayı daha kısa sürede ve daha etkili olarak öğrenmeyi sağlayacağı için gerekli görülmektedir.

 

HIZLI OKUMA TEKNİĞİ İLE NE KADAR HIZLI OKUYABİLİRİZ?

Anlama odaklı okuma hızı Türkiye’de ortalama dakikada 150-250 kelimedir. Anlayarak hızlıokuma tekniklerini öğrenirseniz, okuma hızınız dakikada 500-1200 kelimeye kadar çıkabilir. Böylece Türkiye’deki en hızlı okuyan %3’lük dilime girersiniz.

Dakikada 6000 sözcük okuyarak küçük yaşta üniversiteye giden Mariel Aragon, dakikada 2500 sözcük okuyarak, ABD’yi yöneten John Kennedy hızlı okuyarak daha iyi anlamanın mümkün olduğunun kanıtlarıdır.

 

ANLAYARAK HIZLI OKUMA NEDEN ÖNEMLİDİR?

200 sayfalık bir kitapta yaklaşık 50.000 kelime vardır. Yavaş okuyan bir okuyucu bir saatte yaklaşık 7.000 kelime okuyabilir. Bu da okuyucunun o kitabı ancak 10–8 saatte bitireceği anlamına gelir. Hızlı okuma tekniklerini uygulayan bir kişi aynı sürede 2 ya da 3 kitap bitirebilir. Hem de yavaş okuyana göre çok daha iyi anlar okuduğunu.

Sınavlara hazırlanan bir öğrencinin sınavda, sınav süresinin ortalama yarısını okuyarak geçirdiği tespit edilmiştir. Bu okuma anlama süresini kısaltırsak, yetiştiremediğimiz soruları çözmek, yapılan soruları kontrol etmek için çok değerli bir zaman dilimine sahip oluruz. Anlayarak hızlı okuma tekniklerini uygulayan bir öğrenci 2 saat süren bir sınavda 30-45 dakika gibi bir süre kazanır.

Anlayarak hızlı okuma tekniklerini öğrenen bir okuyucu hızlı okuyarak zihinsel gezintileri minimum düzeye indirmiş olur. Böylece odaklanma artar ve bilgi kaydı daha net olur. Düşünce, algılama, değerlendirme kavramı ve karar verme hızı artar. Anlayarak hızlı okuma tekniklerini bilen bir okuyucu okuma eylemini monotonluktan çıkarıp zevkli ve eğlenceli bir hale getirir. Daha kısa sürede daha fazla bilgi edinme fırsatı bulmuş olur. Biliyoruz ki okumak için vakit ayırmak günümüzde gittikçe zorlaşıyor.

 

Hızlı okuma eğitimine katılmak için ihtiyacınız olan şeyler

 • Bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon
 • Aktif internet bağlantısı

 

Anlayarak Hızlı Okuma eğitimine kimler katılmalıdır?

 • Öğrenciler
 • Çalışanlar
 • Bu alana İlgi duyanlar

 

ŞİMDİ HEMEN HIZLI OKUMAYI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

0(507) 204 61 820(322) 458 0 458

 

 

ÜNİVERSİTE ONAYLI HIZLI OKUMA EĞİTMENLİK EĞİTİMİ ALMAK İSTERSENİZ TIKLAYINIZ.

ÜNİVERSİTE ONAYLI HIZLI OKUMA FORMATÖRLÜK EĞİTİMİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

 

Benzer Ürünler
Whatsapp’tan Soru Sormak için! Hemen tıkla