Alfred Adler'in Bireysel Psikoterapi Eğitimi
Alfred Adler'in Bireysel Psikoterapi Eğitimi
Alfred Adler'in Bireysel Psikoterapi Eğitimi

Alfred Adler'in Bireysel Psikoterapi Eğitimi

5,00
İndirim Oranı : %9 İndirim
Fiyat : ₺1.750,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.590,00(KDV Dahil)
₺204,93 'den başlayan taksitlerle

Bireysel Psikoterapi Eğitimi

Bireysel Piskoloji Eğitimi

Adleryan Psikoterapi

50 Saat Eğitim

 

ALFRED ADLER’İN BİREYSEL PSİKOTERAPİ EĞİTİMİ

 

 

Alfred Adler’in Bireysel Psikoterapisi nedir? Alfred Adler’in Bireysel Psikoterapi sertifikası nereden alınır, Alfred Adler’in Bireysel Psikoterapi eğitimine kimler katılabilir? Alfred Adler’in Bireysel Psikoterapi sertifika programının içeriği nedir? Adleryan Psikoterapinin Temel İlkeleri nedir? Alfred Adler’in Bireysel Psikoterapi eğitimini niçin almalıyım, Alfred Adler’in Bireysel Psikoterapi sertifikası ne işe yarar, Alfred Adler’in Bireysel Psikoterapi sertifikasını kim veriyor gibi soruların cevabı    omurboyuegitimde’de.

   

   SON BAŞVURU TARİHİ : 19 HAZİRAN 2021 CUMARTESİ

Son 5 Kişilik Kontenjan Kalmıştır.

 

Bireysel Psikoterapi eğitimi;

·         Kontenjan: Maksimum 15 kişi ile sınırlıdır.

 

·         Eğitimin Ücreti: Üniversite onaylı 1590 TL ya da sadece dernek onaylı 750 TL

 

·         Eğitimin Süresi: Toplam 6 Ay Sürmektedir.

 

·         Kredi Kartına: 9 Taksit imkanı

 

·         Alacağınız Belgeler: Devlet Üniversitesi ya da dernek onaylı başarı sertifikası verilecektir.

 

·         Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt: 0(322) 458 0 458  - 0(322) 234 9 234 - 0(507) 204 61 82 – 0(507) 204 61 83

 

 

Eğitim süreci: Eğitimlerimizde karma (harmanlanmış ) öğrenme metotları uygulanmaktadır. Kursiyerlerimiz hem online hem örgün hem de matbu dokümanlardan faydalanmaktadır. Kursiyerlerimiz teorik eğitimlerini tamamladıktan sonra İstanbul, Ankara ve Adana başta olmak üzere kursiyer yoğunluğuna göre birçok ilde uygulama ve süpervizyon eğitimlerini tamamlayacaklardır.

 

 

BİREYSEL PSİKOTERAPİ EĞİTİMİ NEDİR?

 

Bireysel psikoloji olarak ta bilinen Adleryan yaklaşımının bir temel varsayımı kişiliğin bölünmez bir bütün olarak anlaşılabileceği varsayımıdır. Adleryan psikolojinin köşe taşlarından birisi insanların sosyal, yaratıcı, karar verebilen bir varlık olduğu varsayımıdır. İnsan kişiliği yaşam amacı yoluyla bir bütün olabilir.


Bireysel psikoloji, iç kuvvetler varsayımından, yani içgüdülerden, dürtülerden, bilinç dışılık vb.den kopmayı başaran ilk psikoloji ekolüdür ve bunları mantık dışı malzeme sayar. İnsan kişiliğinde bütünlük ve devamlılık bulunduğu var sayar. Bireysel psikoloji, her bireysel yaşama birlik ve bütünlüğü içeren bir nesne gibi yaklaşmaya çalışır.

  

 

ALFRED ADLER’İN BİREYSEL PSİKOLOJİSİNİN AMAÇLARI:


         Alfred Adler’in Bireysel Psikolojisi ile çalışan psikoterapistler, danışanda ait olma duygusunun geliştirilmesi, toplumsal duygu ve sosyal ilgi davranışlarını benimsemesine destek olma, cesaretlendirme, yaşama ilgi duyma konusunda danışanlar eğitilirler.

   

BİREYSEL PSİKOTERAPİ EĞİTİMİ SERTİFİKASI NEREDEN ALINIR?

 

                Bireysel Psikoterapi sertifikası  Adana Kariyer akademi, Uluslararası Psikologlar Derneği, Uluslararası Ruh Sağlığı ve Psikoterapi Derneği ile Üniversite iş birliği içinde yapılmaktadır. Eğitimin sonunda başarılı olduğunuz takdirde üniversite ya da dernek onaylı başarı sertifikanızı alacaksınız.

  

 

BİREYSEL PSİKOLOJİDE TERAPİSTİN İŞLEV VE ROLÜ:


           Adler yaklaşımını benimseyen psikoterapistler, temel hatalarını keşfettiği ve bunları düzelttiği takdirde danışanların daha iyi eylemlerde bulunacaklarını belirtirler. Güçlüklerinin üstesinden gelmede ve kendi yaşam hikâyelerini değiştirmede danışana yardımcı olunur.

 

  

 

 ALFRED ADLER’İN BİREYSEL PSİKOLOJİSİNDE TERAPÖTİK TEKNİK VE İŞLEMLER:


Adleryen psikolojik danışmanlar, bir kısmı diğer yaklaşımlardan alınan birçok teknik kullanırlar. Adleryen psikolojik danışmanların amaçları insanların sağlıklı bütüncül yaşam tarzı geliştirmelerine yöneliktir. Psikolojik danışman, öğretmen ya da olayların yorumlayıcısı rolündedir.


Adler’in bireysel psikoloji yaklaşımına göre psikolojik danışmanın dayanak noktası, danışan ve psikolojik danışman arasındaki ortak özelliklerdir. Genel olarak terapötik süreç karşılıklı saygıya, bireyin yaşam tarzı içindeki yanlış hedeflerin ve yanlış varsayımların belirlenmesine, araştırılmasına ve açıklanmasına dayanmaktadır

  

 

ADLERYAN PSİKOTERAPİNİN SERTİFİKASINI KİM VERİYOR?

Adana Kariyer Akademi, Uluslararası Psikologlar Derneği, Uluslararası Ruh sağlığı ve Psikoterapi Derneği ile Üniversite işbirliği içinde eğitim ve sertifika verilmektedir
 

  

BİREYSEL PSİKOTERAPİ EĞİTİMİNE KİMLER KATILABİLİR?


Bireysel Psikoterapi Eğitimine;


                Psikolog, PDR, sosyal hizmetler uzmanı ve psikiyatri hemşireliği unvanına sahip profesyoneller ve Aile Danışmanları, Psikoterapistler, Psikiyatristler, Aile Hekimleri başvurabilir.


                Lisans eğitimi farklı olup da bu eğitime başvurmak isteyenler; Psikoloji, Klinik Psikoloji, Uygulamalı Psikoloji ve Psikolojik Danışmanlık alanlarında yüksek lisansını tamamlamaları gerekmektedir.

 

 

BİREYSEL PSİKOTERAPİ SERTİFİKASI NE İŞE YARAR?


                Bireysel Psikoterapi eğitimini aldıktan sonra eğitimin ve sertifikanın verdiği yetki ile kendinize yeni bir unvan katmış olursunuz. Hem psikoterapi yapabilir hem de aktif olarak yaptığınız danışmalarda Bireysel psikoterapinin kuram ve teknikleri uygulayabilirsiniz.

 

 

ADLER TERAPİNMİN BAŞLANGICI VE AMAÇ KOYMA:


Adler terapide danışanla terapist arasında işbirliğine karşılıklı inanca, saygıya, güvene ve hedeflerin ortak belirlenmesine dayalı eşit bir ilişki vardır.


Terapinin başlangıcında hedef sorundan önce danışanla kişisel bağlantıyı kurabilmektedir. Tekniklerin kullanılması gibi mekanik yaklaşımlar yerine danışanın sübjektif deneyimleri temel alınır.


Adlerciler, bireylerin yeniden eğitilmesi ve toplumun yeniden şekillendirilmesi konusuna özel önem vermişler. Adler terapi süreci “bilgilendirmeye, öğretmeye, yol göstermeye ve cesaretlendirmeye” odaklanmıştır.


Adler terapide danışanların kendilerine diğerlerine ve yaşama ilgi duymanın ve motivasyon kazanmanın yeni yolları gösterilir. Terapide danışanların yanlış inanç, hatalı değer ve hedefler nedeniyle cesaretsiz ve etkisiz oldukları eylemler cesaretlendirilir ve yeniden yapılandırılır.

 

 

 

ADLER TERAPİNİN SINIRLIKLARI NELERDİR?


Bu yaklaşım sorunlarına kısa sürede çözümler bulmak isteyen ve çocukluk anı ve yaşantılarına ilgisi ve isteği az olan danışanlarda etkisiz kalabilmektedir. Yine günlük sorunlarının üstesinden gelmek ve yaşam tarzı ile günlük sorunları arasındaki ilişkiyi kurmakta zorlanan bireylerde sınırlı bir etkiye sahiptir. 


Araştırma sonuçlarıyla desteklenmesine gereksinim duyulmaktadır.Kısa sürede çözüm bekleyen için çocukluk yaşantıları ve ilk anılar sınırlılık oluşturmaktadır.

 

 

BİREYSEL PSİKOLOJİNİN UYGULAMA ALANLARI


Tıbbi bir model olmayıp gelişimsel bir modeli benimsemesinden dolayı birçok alanda uygulamaya koyulabilmiştir.


a) Eğitim Kurumlarında; Çocukların temel hatalarının önlenmesi için öğretmenlere yöntem eğitimleri ve programları oluşturularak uygulanmıştır.


b) Ana-baba Eğitiminde; Ebeveynlere çocuklarıyla iletişimde uygulayabilecekleri yöntemler öğretilir. (STEP ve Aktive Parenting)


c) Evlilik Danışmanlığında; Eşlerin yaşam stili ve bunların etkileşimini temel alan işbirliğini destekleyen bir program uygulanır.


d) Aile Danışmanlığında; Aile hem bir bütün olarak etkileşimler (farkındalık oluşturma) hem de aile bireylerini tek tek ele alarak aile terapisine katkıda bulunmuştur.


e) Grup çalışmasında; Aşağılık duygusuyla yüzleşebilme, değer oluşturma konularında etkin olarak uygulanır. Gruba ait olma sürecini hızlandırır.

 

 

BİREYSEL PSİKOTERAPİ EĞİTİMİNE

KAYIT OLMAK İÇİN:

0322 458 0 458  - 0322234 9 234

0507 204 61 82  /  0507 204 61 83

 

 

 

BİREYSEL PSİKOTERAPİ UYGULAYICI EĞİTİMİNİN SÜRESİ VE ŞEKLİ:


Bireysel Psikoterapi Uygulayıcı Eğitimi Sertifika Programı İnternet ortamında uzaktan eğitim imkanıyla verilmektedir. Bireysel Psikoterapi uygulayıcı eğitiminin eğitim süresi 6 aydır. Eğitime ait video ve dökümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, kursiyerler 7/24 istedikleri zaman sisteme girebilir ve istedikleri kadar izleyebilirler.

 

Bireysel Psikoterapi Uygulayıcı Eğitimi;


Eğitimin süresi: 6 ay / 50 saat

Eğitim şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile A-senkron video ve dokumanlar üzerinden gerçekleşir.

Katılımcı sayısı: 15

Sınav şekli ve türü: Çoktan seçmeli sınav olup, uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılır.

Sınavın soru sayısı: 20

Sınav hakkı: Tüm kursiyerlerimiz 5 kez sınav hakkına sahiptir. Sınav ücreti alınmaz.

Sertifika sınavı başarı puanı: Sınavda Başarılı Olmak İçin En Az 50 Almak Gerekir.

  

Bireysel Psikoterapi Uygulayıcı Eğitiminde Uzaktan eğitim nasıl alınacak?


Uzaktan Bireysel Psikoterapi Uygulayıcı Eğitimi sertifika Programı nasıl alınacak?


Bireysel Psikoterapi Uygulayıcı Eğitiminin işleyiş süreci;


·         Kesin kayıt sürecini tamamlayan kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifresi sms ya da e-mail yoluyla yollanır.

·         Kullanıcı adı ve şifresi ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.

·         Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavınız sisteme yüklü halde gelir.

·         Eğitim süresi boyunca dilediğiniz zaman 7/24 derslerinizi izleyebilirsiniz.

·         Eğitim süresi dolmadan sınavınızı tamamlamalısınız.

 

 

Bireysel Psikoterapi Uygulayıcı Eğitimi Ödeme seçenekleri:  

 

1.Eğitimlerimizi %100 güvenli ödeme altyapımız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz?

 

 

 

2.Havale, EFT ya da bankamatikten ödeme yapmak isterseniz.

 

İBRAHİM HALİL CAN

ZİRAAT BANKASI - CEMALPAŞA ŞUBESİ

ŞUBE KODU:2090

HESAP NO: 29256436- 5003

IBAN: TR120001002090292564365003

 

 

 

BİREYSEL PSİKOTERAPİ EĞİTİMİNE

KAYIT OLMAK İÇİN:

0322 458 0 458  - 0322234 9 234

0507 204 61 82  /  0507 204 61 83

 

 

 

 

ALFRED ADLER’İN BİREYSEL PSİKOTERAPİSİNİN ÖNEMLİ NOKTALARI

 

  • Adler, bireyi toplumsal etmenlerin güdülediğini savunur ve kişilikte sosyal etmenler daha önemlidir.

  • Adler’e göre insanlar cinsel dürtülerden çok sosyal ilişkilerle (dürtülerle) güdülenmektedir ve kişiliğin merkezinde bilinçdışı değil, bilinç yer almaktadır.

  • Adler’e göre önemli olan bireyin olayları algılama, yorumlama ve eylemde bulunma biçimidir.

  • Adlerciler, danışanın anlattıklarıyla ilgili olarak dünyaya sübjektif (fenomenolojik) açıdan bakmaya çalışmışlardır.

  • Adler terapisinde danışanın güçlü yanları, iyimser ve gelecek yönelimli bir oluş vurgulanmaktadır.

  • Adler psikolojik davranışların temelinde aşağılık duygusunun yattığını benimsemektedir. Fakat bu aşağılık duygusu hiçbir zaman bir zayıflık, anormallik, zafiyet işareti değil hepimizin içinde olan yaratıcılığın kökenidir. Bu duygu olaylara egemen olmak ve başarıyı yakalayabilmek için bizi motive etmektedir.

  • Adler’e göre insan davranışları sadece kalıtsal ve çevresel olarak belirlenmemekte hepimizin olayları yorumlama, etkileme ve yeniden yaratma gücümüz bulunmaktadır. Neyle doğmuş olduğumuz sahip olduğumuz yeteneklere göre önemsiz ve hafif kalmaktadır.

  

BİREYSEL PSİKOTERAPİ EĞİTİMİNE

KAYIT OLMAK İÇİN:

0322 458 0 458  - 0322234 9 234

0507 204 61 82  /  0507 204 61 83

 

Benzer Ürünler
Whatsapp’tan Soru Sormak için! Hemen tıkla