akil-zeka-oyunlari

akil-zeka-oyunlari

5,00
İndirim Oranı : %36 İndirim
Fiyat : ₺1.250,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺800,00(KDV Dahil)
₺103,11 'den başlayan taksitlerle

AKIL ZEKA VE SATRANÇ SERTFİKALI EĞİTİMİ

   

  

   

 

Akıl Zeka Oyunları Eğitmenlik Eğitiminin Amacı:

   

  

   

 

Zeka oyunları eğitici eğitimi alarak öğretmenler öğrencilerinde, anne babalar çocuklarında daha kalıcı ve etkili öğrenmeyi sağlayabilirler. Çünkü akıl ve zeka oyunlarıyla işlenen dersler uygulamalı olduğu için öğrenciler pasif durumdan aktif duruma geçmekte, çocukların öğrenme düzeylerinde çok olumlu artışlar gözlenmektedir. MEB müfredatına da girmiş olan akıl ve zeka oyunları eğitimi dersi özel ya da devlet okullarında görev yapmakta olan öğretmenler için büyük önem arz etmektedir.

 

 Zeka oyunları eğitici eğitimini ömür boyu eğitim merkezinden online yada örgün olarak alma imkanına sahipsiniz. Akıl ve zeka oyunları eğitimini devlet üniversitesi onaylı olarak internetin olduğu her yerden alabilirsiniz.

 

      Akıl ve zeka oyunları eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra  160 saatlik “ akıl ve zeka oyunları sertifikasına “ sahip olabilirsiniz. 

Akıl ve zeka oyunları eğitici eğitimi içeriğinde;


             Akıl oyunları,

                      İşlem oyunları,

                     Strateji oyunları,

                     Su doku ve turevleri,

                     Karma akıl ve zeka oyunları,

                     Sözcük ve mantık oyunları,

                   Mekanik oyunlar ana başlıkları altında 70 yakın akıl ve zeka oyunu öğreneksiniz.

 

 

Akıl ve zeka oyunları sertifikanızı aldıktan sonra;

  1.           Tüm Eğitim Kademelerinde Hayat Boyu Öğrenme Üzerinden Okullar Hayat Bulsun Projesi Kapsamında egzersiz açabilirsiniz.
  2.         İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Üzerinden Egzersiz Açabilirsiniz.
  3.         6.7. ve 8. sınıflarda Akıl ve Zeka Oyunları yada Satranç  Seçmeli Dersine Öğretmen Olarak Katılabilirsiniz.
  4.         Akıl- Zeka Oyunları Kulübü Kurabilirsiniz.
  5.        Özel Kurum ve Kuruluşlarda Eğitim Verebilirsiniz.
  6.       Anaokulu, Kreş, Kolej, Zeka Kulübü, Özel Okul ve Benzeri Kurumlarda akıl ve zeka oyunları Eğiticisi Olarak Görev Alabilir, Zeka Oyun Merkezi Açabilirsiniz.
  7.        Kendinize ait akıl zeka oyunları kursu açabilirsiniz.
  8.       Halk eğitim merkezi üzerinde akıl-zeka oyunları kursu açabilirsiniz.
  9. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TALİM TERBİYE KURULUNCA KABUL EDİLEN 163 SAYILI KARAR VE 13,09,2012 TARİHLİ MÜFREDAT GEREĞİ EĞİTİMLER VERİLMEKTEDİR.

 

Akıl ve Zeka Oyunları eğitimi; çocukların ve yetişkinlerin strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme-mantıksal bütünleme, görsel-uzamsal düşünme, sıradışı düşünme, dikkat - konsantrasyonhafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlayan, aynı zamanda; ileriyi görme, planlama ve sabır, sebat, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışları geliştiren, kinestetik alanda uygulamaya imkan sağlayan bir akıl ve zeka oyunları atölyesidir.           Bu nedenle akıl ve zeka oyunları eğitiminde çocuklarda bu gelişimi sağlayacak olan akıl ve zeka oyunları eğiticisi yada  akıl ve zeka oyunları uygulayıcısı olacak eğitmen-öğretmenlerin, çocuklarda oyunun önemi, geliştirdiği alanlara göre zeka oyunları konularında teorik ve uygulamalı eğitimlerle beraber, raporlama ve uygulama prensiplerine hakim olmaları hedeflenmektedir.

 


   Eğitimlerde zeka ve akıl oyunlarının uygulamasında zenginlik katacak sıra dışı düşünme becerisi etkinliklerine de yer verilecek ve örnek etkinlikler paylaşılacaktır.

 Akıl ve zeka oyunları eğitimi okullarda egzersiz olarak nasıl açılır?

 

          MEB'de egzersiz açabilmek için ilçenizin yada ilinizin Milli eğitim Müdürlüğünce yapılacak duyurularının dikkatlice takip ediniz. Direk egzersiz açılabilen bölümler 2010/49 sayılı genelgede yayımlanmış olup, ayrıca il ve ilçe müdürlüklerinin insiyatifi ile 2010/49 sayılı genelgede yer almayan bazı konularda da egzersiz açabilirsiniz. Örneğin akıl zeka oyunları, hızlı okuma kursu, diksiyon kursu gibi.


Etiketler
akil-zeka-oyunlari,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Whatsapp’tan Soru Sormak için! Hemen tıkla