Üniversite OnaylıAile Danışmanlığı Eğitimi (620 Saat)
Üniversite OnaylıAile Danışmanlığı Eğitimi (620 Saat)
Üniversite OnaylıAile Danışmanlığı Eğitimi (620 Saat)
Üniversite OnaylıAile Danışmanlığı Eğitimi (620 Saat)
Üniversite OnaylıAile Danışmanlığı Eğitimi (620 Saat)

Aile Danışmanlığı Eğitimi (620 Saat)

5,00
İndirim Oranı : %18 İndirim
Fiyat : ₺9.500,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺7.750,00(KDV Dahil)
₺998,89 'den başlayan taksitlerle

   

  

   

 

AİLE DANIŞMANLIĞI SERTİFİKA PROGRAMI (620 Saat)

   

  

   

 

 

EYLÜL DÖNEMİ ÖRGÜN VE UZAKTAN EĞİTİM İÇİN KAYITLAR BAŞLADI, KONTENJAN SINIRLIDIR.

 

         

Üniversite onaylı Aile Danışmanlığı Eğitimini Ömür Boyu Eğitim olarak Ters Yüz Öğrenme Modeli ile vermeye başladık. Ömür Boyu Eğitim olarak eğitim ve danışmanlık alanında yeniliklerin ve inovasyonun öncüsü olmaya devam edeceğiz. Siz değerli öğrencilerimize en iyi eğitim hizmetini en kaliteli kurumlarla iş birliği yaparak geçerlilik ve güvenirlilik sıkıntısı olmadan vermeye devam edeceğiz.


 

Aile Danışmanlığı Eğitimini satın aldığınızda eğitim danışmanlarımız sizleri arayarak kullanıcı adı ve şifrenizi verecekler ve uzaktan eğitim panelini kullanımını anlatacaklar. Sonrasında bir sorunuz olursa eğitim danışmanlarımız hep sizlerin yanında olacak.


En İyi Aile Danışmanlığı Eğitimi Ömür Boyu Eğitim iş birliğinde uzman eğitmenler ya da akademisyenler tarafından hazırlanmıştır. Yeşil perde teknolojisi ve ileri düzey canlı eğitim video oluşturma ekibimiz tarafından uzaktan eğitime sunulmuştur.


En kapsamlı Aile Danışmanlığı Eğitimini video eğitim, canlı eğitim, ücretsiz materyal ve dokuman desteği ile tamamlarsınız. Ücretsiz uygulama ve süpervizyon derslerine katılır, sonrasında yapılan sınavda başarılı olarak “üniversite onaylı aile danışmanı sertifikasını” almaya hak kazanırsınız. Sonrasında isteyen tüm kursiyerlerimiz örgün aile danışmanlığı eğitimine ücretsiz olarak katılabilirler. 

 

 

Aile danışmanlığı sertifika programında 300 Saat teorik 150 Saat Uygulama ve 30 Süpervizyon olmak üzere toplamda 480 Saat olan Aile danışmanlığı eğitimi; kursiyerlerden gelen talepler doğrultusunda ve uygulama eksikliğinden dolayı değerlendirmeye alınmıştır. Aile danışmanlığı eğitimi daha kaliteli bir hizmet vermek isteyen aile danışmanlarının talepleri doğrultusunda 620 Saatlik “Aile danışmanlığı sertifika programı” olarak daha kapsamlı bir aile danışmanlığı eğitimi programı oluşturulmuştur.

 

 

AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİNE KİMLER KATILABİLİR?

 

Aile danışmanlığı eğitimine yönetmelik kapsamında aşağıdaki bölümler katılabilmektedir. Aile danışmanlığı eğitimine katılmak için ayrıntılı bilgi almak isterseniz eğitim danışmanlarımızı arayabilirsiniz.   

 

Örgün Aile danışmanlığı eğitimine meslekin gerektirdiği işleri ve yeterlilikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak şartıyla aşağıdaki bölümler katılabilir.

 

·        - Sosyal hizmet,

  -      - Psikoloji,

·        - Sosyoloji,

·        - Psikolojik danışmanlık ve rehberlik,

·        - Tıp,

·        - Hemşirelik

·        - Çocuk Gelişimi alanlarından birinde en az dört yıllık lisans programlarından mezun olanlar,

 

 

AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİNİN AMACI NEDİR?


Aile danışmanlığının amacı; ailenin hayatında sorunların çözümünün yanı sıra aile bireylerinin birbirlerini daha iyi anlamalarını, belirgin ve esnek sınırlar çizebilmelerini sağlamayı kolaylaştıracak yeni beceriler kazandırmaktı.

 

Aile üyelerinden herhangi birinin hayatındaki sorunun etkisi tüm aileyi kapsar ve çözüm sürecinde ailenin tümü belirleyici bir rol taşır. İlişkiler açısından sorunları olan insanların, evlilik, ayrılık ve boşanma sırasında, çocuklarla ve aile ile ilgili kişisel veya kişiler arasındaki sorunların üstesinden daha rahat bir şekilde gelmelerine yardımcı olur. Eşlerin arasındaki sorunların çocuğu etkilemesi veya çocuğun hayatındaki fiziksel, psikolojik, eğitim sorunlarının aile içi dinamikleri etkilemesi kaçılamazdır.

 

Ülkemizde 2000'li yıllardan itibaren toplumsal yapı değişmiş, ailelerin gelişimsel ve önleyici desteklere ihtiyaçları artmıştır. Bu aileler ile aile danışma merkezilerinde, okullarda, üniversite ve benzer kurumların psikolojik danışma merkezlerinde çalışabilecek, yetkin aile danışmanlarına ihtiyaç vardır.

 

 

Mesleki Yeterlilik Kurulu ; 2014 yılında aile danışmanını şu şekilde tanımlamıştır (Tarih 18.04.2014 ve 28976 sayılı Resmi Gazete):

 

Aile Danışmanı (Seviye 6): İş sağlığı ve güvenliği, çevre ve kalite sağlamaya ilişkin önlemleri alarak aile danışmanlığı süreçlerinde aile değerlendirmeaile danışmanlık uygulamalarını planlama ve müdahale süreçlerini yönetme ile mesleki gelişim faaliyetlerini yürütmeye ilişkin bilgi ve becerilere sahip nitelikli kişidir.

 

Aile danışmanlığı eğitim programımız, MYK'nın tanımladığı aile danışmanının yetişme sürecine uygun olarak hazırlanmıştır.

Bundan dolayı aile danışmanlığı eğitimimiz hem Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın standartlarını hem de MYK standartlarını sağlamaktadırlar.

 

Tüm bu nedenlerden dolayı aile danışmanlığı eğitimimize katılmanızı bekleriz. Ailelere profesyonel hizmet verdiğiniz ve vereceğiniz süreçte sizlerin yanında olmaktan mutluluk duyarız.

 

 

AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ İÇİN ÖNEMLİ NOTLAR

 

Not 1: Başka kurum ve kuruluşlardan aile danışmanlığı eğitimi aldıkları halde kendini geliştirmek için yeni hazırlanan müfredata göre aile danışmanlığı eğitimi almak isteyen, kendini güncellemek isteyen aile danışmanlarına % 30 indirim yapılacaktır.

 

Not 2: Aile danışmanlığı eğitimine katılan tüm kursiyerlere aile danışmanlık merkezlerinde kullanacakları tüm profesyonel aile danışmanlığı materyalleri ve formları hediye olarak verilecektir.

 

Not 3: Aile danışmanlığı ile ilgili yüzlerce vaka örneği paylaşılacak, isteyen kursiyerler danışanlardan izin almak şartıyla ofis ortamında aile danışmanlığı seansına katılma fırsatı bulabilecektir.

 

 

AİLE DANIŞMANLIĞI İSTİHDAM ALANLARI NELERDİR?

 

Ülkemizin değişik bölgelerinde hem Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğü'ne (SHÇEK) bağlı aile danışmanlığı merkezlerinde hem de özel kurumlarının ihtiyaç duyduğu "aile danışmanı" yetiştirmek amacıyla açılan aile danışmanlığı kurslarımızda kursu başarı ile tamamlayan adaylar hem SHÇEK'ne bağlı aile danışma merkezlerinde hem de özel aile danışma merkezlerinde "aile danışmanı" olarak çalışabilirler.

 

Aile danışmanlığı eğitim kursu Program Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ilgili yönetmelik üzerinde yapılan ve onaylanan en son yönetmeliğe göre hazırlanmıştır.

 

Aile danışmanlığı mesleğinin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireylerin çalışabilecekleri alanların bazıları aşağıda yazılmıştır.

 

 

·    - Aile Danışmanlığı Merkezlerinde  aile danışmanı,

·    - Belediyelerin aile danışmanlık merkezlerinde,

·    - Resmi ve özel kurumlarda alan değişikliği yapmada,

·    - Resmi kurum ve kuruluşlarda oluşturulacak Aile Danışmanlığı Merkezlerinde aile danışmanı,

·    - Psikolojik danışmanlık merkezlerinde,

·    - Sivil toplum kuruluşlarında (Dernek, Vakıf vb.)

·    - Özel hastanelerde talep üzerine çalışabilirler.

·    - Kendi Aile Danışmanlığı Merkezi açabilirler.

 

 

 


  AİLE DANIŞMANLIĞI CANLI EĞİTİMİ KONU BAŞLIKLARI: 

 

Aile danışmanlığı canlı eğitim programı konu başlıkları aşağıdaki gibi olacaktır. Aile danışmanlığı eğitimine alanında uzman, seans becerileri olan aktif olarak aile danışmanlığı ve psikolojik danışmanlık yapan hocalarımız tarafından yürütülecektir.


 

 

 

 AİLE DANIŞMANLIĞI HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRMELER: 

 

-   Devlet üniversitesi onaylı aile danışmanlığı eğitimimizde karma eğitim metodu kullanılmıştır. Karma eğitim metodu metodu online eğitim, örgün eğitim ve materyal eğitimlerinin birlikte verilmesi ile yapılmaktadır.

 

-   Üniversite onaylı Aile danışmanlığı eğitimi online ve örgün olarak kurgulanmıştır. Aile danışmanlığı eğitimimizin içerisinde matbu birçok materyal bulunmaktadır.

 

-   Aile danışmanlığı eğitimi bu şekilde tüm öğrenme stillerine uygun olarak hazırlanmış olup, öğrenme kalitesi olarak en iyi aile danışmanlığı eğitimi olmayı sağlamıştır.

 

 En iyi aile danışmanlığı eğitimini devlet üniversitesi işbirliğinde yapmaktayız. Aile danışmanlığı eğitimimiz ulusal ve uluslararası kalite standartlarını sağlamaktadır. Bu standartları görmek için tıklayınız.

 

-   Aile danışmanlığı eğitimini başarı ile tamamlayıp sınavlarında başarılı olan öğrencilerimizin başarı sertifikaları üniversiteden gelmektedir.

 

-    Aile danışmanlığı eğitiminin sonunda “Devlet Üniversitesi Onaylı Aile Danışmanlığı Eğitmen Eğitimi Sertifikası” almaya hak kazınırsınız. Aile danışmanlığı sertifikanızın üniversiteden olması sizi birçok yerde ön planda tutar. Tüm özel ve devlet kurumları üniversiteden alınan bir başarı sertifikasını diğer kurumlardan alınanlara göre öncelik tanır. Çünkü geçerlilik ve güvenirlilik sorunu olmaz.

 

 

 

ÖNEMLİ NOT: ;

 

 Kurumumuzdan Eğitim Alan Kursiyerlerimizin Dikkatine: 

 

 Eğitim aldıktan sonra, aile danışmanlığı yapabilecek olan tüm kursiyerlerimize çalışma imkanı sağlıyoruz.  Adana, Kocaeli, Ankara, Gaziantep, Afyonkarahisar, İstanbul, Eskişehir, Antalya ve Konya'daki şubelerimizde Aile Danışmanlığı Merkezlerimizde çalışma şansı veriyoruz.

 

 

Örgün eğitimle aile danışmanlığı eğitimini Adana ilinde Kariyer akademi Adana’dan alabilirsiniz. Kariyer akademi olarak aile danışmanlığı yönetmeliğinin yayınlandığı tarihten itibaren devlet ve özel üniversiteler iş birliğinde bugüne kadar Türkiye genelinde 71 dönem aile danışmanlığı kursunu örgün öğretim olarak açtık. Adana ‘da aile danışmanlığı kursunu örgün olarak 32 dönem açtık. Aile danışmanlığı kursunu örgün olarak profesyonel eğitmenler eşliğinde kariyer akademiden alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Whatsapp’tan Soru Sormak için! Hemen tıkla