Aile Danışmanlığı Eğitimi Uzmanlık Eğitimi

4,99
İndirim Oranı : %29 İndirim
Fiyat : ₺4.600,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺3.250,00(KDV Dahil)
* ₺335,83 'den başlayan taksitlerle

YÖK'e Bağlı Devlet Üniversitesi 

Aile Danışmanlık Eğitimi;

480 saatlik eğitim 3250 TL 

620 saatlik eğitimin ücreti 4200 TL 

Uzaktan Eğitime Giriş

 

 

ADANA AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ


Uzman Sertifika Programı


 

 Aile Danışmanlığı eğitimini aile danışmanlığı merkezi açma yönetmeliği çıktığı 2012 yılından itibaren organize etmekteyiz. Aile danışmanlığı eğitimlerinin yönetmelikte geçtiği üzere üniversite ya da MEB onaylı olarak verilmesi gerekmektedir. Türkiye de MEB onaylı örgün eğitim veren bir kurum bulunmamaktadır. Online aile danışmanlığı eğitimi de uygulama ve süpervizyon eğitimlerinin eksikliği, konuların yetersiz kalması sebebi ile birçok kursiyer tarafından verimsiz olarak değerlendirilmektedir.

 

ADANA AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ

SON BAŞVURU TARİHİ : 07 Eylül 2019 CUMARTESİ

 


  Önemli Not: Kurumuzdan Eğitim Alan Kursiyerlerimizin Dikkatine; Eğitim aldıktan sonra, aile danışmanlığı yapabilecek olan tüm kursiyerlerimize çalışma imkanı sağlıyoruz.Adana, Kocaeli, Ankara, Gaziantep, Afyonkarahisar, İstanbul, Eskişehir, Antalya ve Konya'daki şubelerimizde ve 

Aile Danışma Merkezlerimizde çalışma imkanı veriyoruz. 

 Örgün eğitimle aile danışmanlığı eğitimini Adana ilinde Kariyer akademi Adana’dan alabilirsiniz. Kariyer akademi olarak aile danışmanlığı yönetmeliğinin yayınlandığı tarihten itibaren devlet ve özel üniversiteler iş birliğinde bugüne kadar Türkiye genelinde 65 dönem aile danışmanlığı kursunu örgün eğitim olarak açtık. Adana ‘da aile danışmanlığı kursunu örgün olarak 27 dönem açtık. Aile danışmanlığı kursunu örgün olarak profesyonel eğitmenler eşliğinde kariyer akademiden alabilirsiniz.

 

 

 

 

AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİNİN AMACI NEDİR?                Aile danışmanlığının amacı; ailenin hayatında sorunların çözümünün yanı sıra aile bireylerinin birbirlerini daha iyi anlamalarını, belirgin ve esnek sınırlar çizebilmelerini sağlamayı kolaylaştıracak yeni beceriler kazandırmaktır.

  


Aile üyelerinden herhangi birinin hayatındaki sorunun etkisi tüm aileyi kapsar ve çözüm sürecinde ailenin tümü belirleyici bir rol taşır. İlişkiler açısından sorunları olan insanların, evlilik, ayrılık ve boşanma sırasında, çocuklarla ve aile ile ilgili kişisel veya kişiler arasındaki sorunların üstesinden daha rahat bir şekilde gelmelerine yardımcı olur. Eşlerin arasındaki sorunların çocuğu etkilemesi veya çocuğun hayatındaki fiziksel, psikolojik, eğitim sorunlarının aile içi dinamikleri etkilemesi kaçılamazdır.

  


          Ülkemizde 2000'li yıllardan itibaren toplumsal yapı değişmiş, ailelerin gelişimsel ve önleyici desteklere ihtiyaçları artmıştır. Bu aileler ile aile danışma merkezlerinde, okullarda, üniversite ve benzer kurumların psikolojik danışma merkezlerinde çalışabilecek, yetkin aile danışmanlarına ihtiyaç vardır.

  


          Mesleki Yeterlik Kurulu, 2014 yılında aile danışmanını şu şekilde tanımlamıştır (Tarih 18.04.2014 ve 28976 sayılı Resmi Gazete):


 

          Aile Danışmanı (Seviye 6): İş sağlığı ve güvenliği, çevre ve kalite sağlamaya ilişkin önlemleri alarak aile danışmanlığı süreçlerinde aile değerlendirmeaile danışmanlık uygulamalarını planlama ve müdahale süreçlerini yönetme ile mesleki gelişim faaliyetlerini yürütmeye ilişkin bilgi ve becerilere sahip nitelikli kişidir.


 

         Aile danışmanlığı eğitim programımız, MYK'nın tanımladığı aile danışmanının yetişme sürecine uygun olarak hazırlanmıştır.

  


        Bundan dolayı aile danışmanlığı eğitimimiz hem aile ve sosyal politikalar bakanlığının standartlarını hem de MYK standartlarını sağlamaktadırlar.

  


        Tüm bu nedenlerden dolayı aile danışmanlığı eğitimimize katılmanızı bekleriz. Ailelere profesyonel hizmet verdiğiniz ve vereceğiniz süreçte sizlerin yanında olmaktan mutluluk duyarız.

  

 


 

AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ İÇİN ÖNEMLİ NOTLAR        Not 1: Başka kurum ve kuruluşlardan aile danışmanlığı eğitimi aldıkları halde kendini geliştirmek için yeni hazırlanan müfredata göre aile danışmanlığı eğitimi almak isteyen, kendini güncellemek isteyen aile danışmanlarına % 30 indirim yapılacaktır.

  


        Not 2: Aile danışmanlığı eğitimine katılan tüm kursiyerlere aile danışmanlık merkezlerinde kullanacakları tüm profesyonel aile danışmanlığı materyalleri ve formları hediye olarak verilecektir.


 

        Not 3: Aile danışmanlığı ile ilgili yüzlerce vaka örneği paylaşılacak, isteyen kursiyerler danışanlardan izin almak şartıyla ofis ortamında aile danışmanlığı seansına katılma fırsatı bulabilecektir.

 

 

  


AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİNE KİMLER KATILABİLİR?

 

 

           Aile danışmanlığı eğitimine yönetmelik kapsamında aşağıdaki bölümler katılabilmektedir. Aile danışmanlığı eğitimine katılmak için ayrıntılı bilgi almak isterseniz eğitim danışmanlarımızı arayabilirsiniz.   


 

         Örgün Aile danışmanlığı eğitimine meslekin gerektirdiği işleri ve yeterlilikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak şartıyla aşağıdaki bölümler katılabilir.

 

·                 Sosyal hizmet,

·                 Psikoloji,

·                 Sosyoloji,

·                 Psikolojik danışmanlık ve rehberlik,

·                 Tıp,

·                 Hemşirelik

·                 Çocuk Gelişimi alanlarından birinde en az dört yıllık lisans programlarından mezun olanlar,

       

AİLE DANIŞMANLIĞI İSTİHDAM ALANLARI NELERDİR?

 

             

           Ülkemizin değişik bölgelerinde hem Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğü'ne (SHÇEK) bağlı aile danışmanlığı merkezlerinde hem de özel kurumlarının ihtiyaç duyduğu "aile danışmanı" yetiştirmek amacıyla açılan aile danışmanlığı kurslarımızda kursu başarı ile tamamlayan adaylar hem SHÇEK'ne bağlı aile danışma merkezlerinde hem de özel aile danışma merkezlerinde "aile danışmanı" olarak çalışabilirler.

 

 

 

 

 

Aile danışmanlığı eğitim kursu Program Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ilgili yönetmelik üzerinde yapılan ve onaylanan en son yönetmeliğe göre hazırlanmıştır.

 

  


Aile danışmanlığı mesleğinin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireylerin çalışabilecekleri alanların bazıları aşağıda yazılmıştır.

 

·         Aile Danışmanlığı Merkezlerinde aile danışmanı,


·         Belediyelerin aile danışmanlık merkezlerinde,


·         Resmi ve özel kurumlarda alan değişikliği yapmada,


·         Resmi kurum ve kuruluşlarda oluşturulacak Aile Danışmanlığı birimlerinde aile danışmanı,


·         Psikolojik danışmanlık merkezlerinde,


·         Sivil toplum kuruluşlarında (Dernek, Vakıf vb.)


·         Özel hastanelerde talep üzerine çalışabilirler.


·         Kendi aile danışmanlığı merkezlerini açabilirler.


 


 

Aile Danışma Merkezi Açma Yönetmeliği:

 

http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.16567&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=

 

  

 


 AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ KONU BAŞLIKLARI:

 

 

          Aile danışmanlığı eğitim programı konu başlıkları aşağıdaki gibi olacaktır.  Adana Aile Danışmanlığı Eğitim Programı Adana ili için geçerlidir. Aile danışmanlığı eğitimine alanında uzman, seans becerileri olan aktif olarak aile danışmanlığı ve psikolojik danışmanlık yapan hocalarımız tarafından yürütülecektir.

  


 

TARİH

 ADANA EĞİTİMLERİ

 

1

27.04.2019

AİLE DANIŞMANLIĞINA GİRİŞ VE TEMEL KAVRAMLAR

 

2

11.05.2019

AİLE DANIŞMANLIĞI KURAMLARI

 

3

18.05.2019

PSİKOLOJİK TESTLER EĞİTİMİ

 

4

1.06.2019

İLK GÖRÜŞME TEKNİKLERİ VE BECERİLERİ

 

5

8.06.2019

AİLE DANIŞMANLIĞI TEKNIKLERİ

 

6

22.06.2019

ÇOCUKLA GÖRÜŞME TEKNİKLERİ

 

7

6.07.2019

AİLE DANIŞMANLIĞINDA VAKA FORMÜLASYONU

 

8

13.07.2019

ÇOCUK RESİMLERİNİN PSİKOLOJİK ANALİZİ

 

9

20.07.2019

ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ VE İMAGO TERAPİ

 

10

27.07.2019

OYUN TERAPİSİ EĞİTİMİ

 

11

3.08.2019

CİNSEL TERAPİ EĞİTİMİ

 

12

10. 08 2019

CİNSEL TERAPİ EĞİTİMİ

 

13

17.08.2019

HUKUKİ BOYUTUYLA AİLE SORUNLARI, ADLİ SÜREÇ

 

14

24.08.2019

ÇOCUK İSTİSMAR VE İHMALİ İLE ALINACAK TEDBİRLER

 

15

31.08.2019

ÇOCUKLARDA GÖRÜLEN DAVRANIŞ PROBLEMLERİ VE ÇÖZÜMLERİ

 

16

7.09.2019

AİLE DANIŞMANLIĞINDA SÜPERVİZYON

 

 

  

ADANA AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ SERTİFİKA KURSU

KAYIT OLMAK İÇİN:

05072046182 / 03224580458

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler
Whatsapp’tan Soru Sormak için! Hemen tıkla