Uzman Aile DANIŞMANI & PSİKOLOJİK DANIŞMAN

 

ELİF PEHLİVAN

Konya doğumlu olan ELİF PEHLİVAN Konya ilinde ilk, orta ve üniversite öğrenimini bu illerde tamamlayıp, Üniversitenin Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olmuştur. Şu an Kariyer Polikliniği Konya ‘da aile, evlilik, çift, çocuk ve ergenlik alanlarinda psikolojik danışmanlık hizmetleri vermektedir. Gelişim ve değişim yaşam boyu devam ettiğine inandığı için Elif PEHLİVAN aldığı eğitimler ile kariyerini oluşturmuş ve bunu geliştirmeye, yenilemeye devam etmektedir. Almış olduğu eğitimler şu şekildedir:

· Aile Danışmanlığı

· İmago Terapi

· Cinsel Terapi

· Oyun Terapisi

· Ögrenci Koçlugu ve Egitim Danismanligi

· Çocuk ve Ergen Danismanligi,

· Çift Danismanligi,

· Ögrenci Koçlugu ve Egitim Danismanligi

· Öğrenme Güçlüğü Tanı ve Tedavisi

· Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite Tedavisi(ilaçsız psikolojik destek)

· WISCR Zeka Testi Uygulayıcılığı

· Çocuk Projektif Testler Uygulayicilığı

· Çocuklarda Montessori Eğitimi

· Çocuk ve Ergenlerde Hızlı Okuma Alanlarinda hizmet sunmaktadır.

 

Bu hizmet alanlarından Konya ilinde psikolojik danışma hizmeti almak için psikolojik danışmanımız ile iletişimine geçebilirsiniz.

 

PSİKOLOJİK DANIŞMAN Elif PEHLİVAN, Evlilik ve aile danışmanlığında çalışma alanı şu konulardır: aile içi iletişim sorunları, anne-baba arasında çocuğa karşı disiplin farklılıkları, ebeveyn-çocuklar arası iletişim sorunları, aile yaşanan hastalık, evden ayrılma ya da kayıp sonrası yaşanan sorunlar, anlaşılmamış ve önemsenmemişlik ve değersizlik duygusu, eşler arası güven kaybı, aldatma, maddi sorunlar(iflas, iş kaybı v.b….),ikinci evliliklerde yaşanan aile sorunları(ilk evlilikten olan çocuklarla ilgili sorunlar, eski eşle iletişim) gibi alanlarda hizmet verilmektedir.

 

Evlilik sorununun çözümü noktasında çiftlere İmago Evlilik Terapisi uygulaması yapan psikolojik danışman ELİF PEHLİVAN çiftlere, evlilik öncesi- evlilik sonrası psikolojik danışmanlık hizmeti sayesinde çiftlere problem çözmede bambaşka bir bakış açısı kazandırarak, düğüm olmuş ilişkileri yeniden yapılandırmak suretiyle evlilik kurumunu aktif hale getirmeyi hedeflemiştir.

 

Cinsel Terapi Konusunda da Uzman olan ELİF PEHLİVAN, erkeklerde ve kadınlarda görülen Cinsel İşlev Bozukluğu, Vajinusmus, Erken Boşalma, Empotans (Sertleşme problemi) ve istemsiz kasılma sebebiyle ağrı hissettikleri için cinsel ilişkiye giremeyen kadın için korkulu rüya olan Vajinismus gibi rahatsızlıklara sahip olan kişilere etkin danışmanlıklar uygulamaktadır. Psikolojik danışman tarafından tarafından bireyler bir sağlık kuruluşuna yönlendirerek yapılan muayene sonucunda problemin biyolojik mi psikolojik mi olduğu hususunda doktor onayı vermesi istenilir. Cinsel sorunun psikolojik temelli olması durumunda ise bireylere danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

 

Psikolojik danışman Elif PEHLİVAN, Ergenler ile yapılan çalışmalar şu şekildedir: ergenlerde karşı olma ve karşıt gelme bozuklukları, ergenlerde yeme bozuklukları(anoreksiya nevroz veya bulimiya nevroz), ergenlerde şiddet ve saldırganlık, ergenlerde obsesif ve kompulsif bozukluklar, ergenlerde kaygı bozukluğu ergenlerde davranışsal sorunlar ile hizmet vermektedir.

Ergenler ile yapılan akademik çalışmalarda: sınav kaygısı, zamanını etkili kullanamama, dikkatini toparlayamama, ders başında uzun süre durma, ders çalışamama, motivasyon eksikliği konularında öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı hizmeti vermektedir.

 

 

Psikolojik danışman Elif PEHLİVAN, çocuk psikoloji alanında okul fobisi, tırnak yeme, alt ıslatma, yalan söyleme, korku ve kaygı problemleri, öfke ve kardeş kıskançlığı, çalma davranışı, ağır travmalar yaşama, göz kontağı kuramama, algılamada ve komutları anlamada sorun yaşama, öğrenme güçlüğü alanında, çeşitli tikler söz konusu ise, uyku sorunu yaşıyorsa, inatçılık ve dediklerini ağlatarak yaptırma, dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite de, cinsel istismar konularında konya ilinde hizmet vermektedir.

 

KONYA ilinde iyi bir psikolog ile randevu almak isterseniz bizimle irtibata geçiniz.