Uzman Aile Danışmanı ve Psikolojik Danışman  GIZEM AYHAN

            Konya-Aksehir dogumlu olan Gizem Ayhan  Konya, Eskisehir ve Afyon  illerinde bulunmus, ilk ve orta ögrenimini bu illerde tamamlamistir. Lisans egitimini Konya Necmettin Erbakan Üniversitesinde tamamlamis, üniversitenin çift ana dal programi ile Psikolojik Danismanlik ve Rehberlik ve Okul Öncesi Ögretmenligi bölümlerinden ayni yil mezun olmustur. Suan Kariyer Poliklinigi Afyon’da aile, evlilik, çocuk ve ergenlik alanlarinda psikolojik danismanlik hizmetleri vermektedir. Kariyer yasam boyu devam eden bir süreç oldugundan, psikolojik danisman Gizem Ayhan kendisine destek için basvuran bireylere daha iyi hizmet sunma amaciyla sürekli kendisini yenilemeye ve gelistirmeye devam etmektedir.

ALDIGI EĞİTİMLER

 • Aile Danismanligi
 • Imago Terapi
 • Cinsel Terapi
 • Oyun Terapisi
 • Çocuk Resimleri Analizi ve Psikolojik Resim Testleri Uygulayicisi
 • Çocuk Objektif Testler Uygulayicisi
 • Projektif Testler Uygulayicisi
 • Ögrenci Koçlugu ve Egitim Danismanligi

Hizla gelisen ve degisen dünyamizda, kisilerin giderek karmasiklasan yasam kosullarina saglikli bir biçimde uyum saglamalrina hizmet etmeyi amaçlayan psikolojik danisman Gizem Ayhan  lisans egitimlerine ek olarak yukarida belirtilen egitimlere katilarak;

 • Çocuk ve Ergen Danismanligi,
 • Aile Danismanligi,
 • Çift Danismanligi,
 • Cinsel Terapi,
 • Ögrenci Koçlugu ve Egitim Danismanligi alanlarinda daha iyi hizmet sunma çabasi içindedir.

Insan sosyal bir varlik olarak çevresi ile sürekli olarak etkilesim içerisindedir. Bu etkilesimde kendisi ve çevresi arasinda sürekli bir uyum saglama çabasi içerisindedir. Sizde gerek bireysel özellikleriniz, gerek çevre sartlarindan dolayi yasadiginiz çatismalari çözebilmek ve yasaminizi rahat ve huzurlu bir sekilde devam ettirebilmek için alaninda yetkin bir uzmandan psikolojik danisma almak isterseniz bizimle irtibata geçiniz.

 

Afyon içindeki psikolog hocamız çağımızın rahatsızlığı diyeceğimiz Stres ve onun türevleri Depresyon, Korku, Kaygı Bozukluğu ve Panik Atak vb. rahatsızlıklar üzerine psikiyatri doktorunun ilaçla tedavi ve terapi yöntemlerini destekleyen psikolojik danışmanlık hizmeti yaparak bireyin sosyal destek almasını, bu sayede benlik saygısını arttırarak kişinin rahatsızlığı ile hızlı şekilde başa çıkabilmesini hedefler. Özellikle bireyin evdeki diğer bireylerle yaşadığı kronik hala gelmiş iletişim problemi ve çözümleri imkansız hale gelmiş problemleri için kalıcı, etkili çözümler üretmektedir. 

Aile ve Evlilik Danışmanı (rehberliği)  hizmetlerinde psikolojik danışman sayın AYHAN aile içi iletişimleri harekete geçirerek mutlu bireyler oluşturmak adına evlilik çatısı altındaki çiftlerin, çocuk ile ergenlerin birbirleri ve sosyal çevreyle (iş, okul vb.) uyumuna, iletişimine dair yaşadığı problemlerin çözümler hakkında çiftleri olumlu yönde desteklemektedir. Ayrıca psikolojik problemlere sahip bireylere aile içerisinde nasıl davranılması, problemin çözümü noktasında doğru yaklaşımın ne olması gerektiği ve tedavi sürecinde hangi kurumlara götürmesi gerektiği hakkında doğru bilgilendirme yapmaktadır. 

Evlilik sorununun çözümü noktasında çiftlere İmago Evlilik Terapisi uygulaması yapan psikolojik danışman Gizem  AYHAN çiftlere, evlilik öncesi- evlilik sonrası psikolojik danışmanlık hizmeti sayesinde çiftlere problem çözmede bambaşka bir bakış açısı kazandırarak, düğüm olmuş ilişkileri yeniden yapılandırmak suretiyle evlilik kurumunu aktif hale getirmeyi hedeflemiştir. Türkiye genelinde çiftlere “Hak Ettiğiniz Aşkı Yaşayın” sloganıyla evlilik konulu seminerler ve grup programı düzenleyerek bir sosyal proje olan "Evlilik Okulu" projesini hayata geçirmiştir. Evlilik konusunda söylenebilecek en büyük problemin aile içi iletişim problemi olduğunu ifade eden psikolojik danışman çiftlere Aile İçi İletişim ile alakalı etkili psikolojik danışmanlık hizmetleri kullanmaktadır. Eşlerin aldatma ve şiddet konusunda nasıl tavır alması, evlilik sürecinde nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda destekleyici psikolojik danışmanlık süreçleri olmuştur.

Aynı zamanda Cinsel Terapi konusunda olan erkeklerde ve kadınlarda görülen Cinsel İşlev Bozukluğu, Erken Boşalma, Empotans (Sertleşme problemi) ve istemsiz kasılma sebebiyle ağrı hissettikleri için cinsel ilişkiye giremeyen kadın için korkulu rüya olan Vajinismus gibi rahatsızlıklara sahip olan kişilere etkin danışmanlıklar uygulamaktadır. Psikolog tarafından bireyler bir sağlık kuruluşuna yönlendirerek yapılan muayene sonucunda problemin biyolojik mi psikolojik mi olduğu hususunda doktor onayı vermesi istenilir. Cinsel sorunun psikolojik temelli olması durumunda ise bireylere danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. psikolojik danışman Gizem AYHAN çok uzun süren Vajinismus sorununu 4 haftalık kısa programla aşarak çiftlere en iyi çözümleri sunmaktadır.  

Çocuk ile ergenler üzerinde Afyon ilinde Eğitim Danışmanlığı (Öğrenci Koçu) yaparak çalışan psikolojik danışman hocamız, Hiperaktivite ve Dikkat Dağınıklığı, Uyum ve Davranış Bozukluğu bulunan çocuk ve ergen üzerinde anne ve babalara doğru yaklaşımlarda bulunması adına eğitim danışmanlığı hizmeti vermektedir. Anne babanın bir pedagog yaklaşımıyla okul öncesi ve okul dönemi çocuklara nasıl davranması gerektiği hususunda bilgilendirici ve önleyici danışmanlık hizmetleri vermektedir. Özellikle gelişim döneminde anne babanın yanlış tutumuyla duygusal bütünlüğü bozulan çocuklarda meydana gelen çocukluk yaralarının kişilik gelişimini olumsuz yönde etkileyerek ergenlik problemlerine yol açtığı ve gelecekte ise kişilik bozukluğuna sebep olduğunu yapmış olduğu seminerleriyle dikkat çekmiştir. Çocuklarda görülen korku ve kaygı problemleri, karşı gelme ve inatçılık bozukluğu, tuvalet alışkanlığı ve alt ıslatma problemleri, tırnak yeme, yalan, öfke kardeş kıskançlığı, saç yolma, öğrenme güçlüğü, konuşma güçlüğü gibi konularda anne babalara çocuk yetiştirme adına ne türden hatalar yaptığı, yapılan yanlış davranışın nasıl düzeltilmesi gerektiği ve doğru davranışın neler olabileceği hakkında danışmanlık yapmaktadır. Afyon ilinde iyi bir psikolog ile randevu almak isterseniz bizimle irtibata geçiniz.

GİZEM AYHAN: +90 546 899 55 42 (Randevu Alınız)