PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK


Yaşadığımız sürece sorunlar ile karşılaşmamamız gayet normaldir. Önemli olan önümüze çıkan bu sorunları yönetebilme veya yönlendirebilme kabiliyetimizdir. Psikolojik Danışmanlık hizmetleri hayat yolculuğunda yaşamış olduğunuz sıkıntıları gidere bilmenizi ve çözebilmenizi amaç edinen hizmetlerdendir.


Psikolojik danışmanlık, insanın gelişimine ve sorunların çözümüne yönelik hem geliştirici hem de tedavi edici çözümler üreten önemli hizmetler arasında yer almaktadır. Bu hizmetler sayesinde kişi her ne yaşta olursa olsun, gelecek hazırlanma konusunda önemli psikolojik destekler almaktadır.


Psikolojik Danışmanlık Hizmetlerinin Genel Özellikleri Şu Şekildedir;

ü Sosyal bir çerçevede sunulan hizmetlerdir.

ü Bu tür hizmetler bir öğrenme süreci içerisinde ilerler.

ü Psikolojik yöntem ve teknikler yolu ile hastaya sorun daha başlamadan veya sorunun başında önemli destekler verilir.

ü Psikolojik danışmanlık hizmetlerinde amaç kişinin kendisini ve çevresini daha iyi anlamlandırarak uyum gösterme, seçimler yapma ve karar verme aşamalarında en doğru tercihleri yapmasını sağlamaktır.

ü Psikolojik danışmanlık hizmetleri kişinin iç huzuru fiziksel tedavi yöntemleri uygulanmadan zihinsel olarak çözüme kavuşturulmasını amaçlamaktadır.

Psikolojik danışmanlık hizmetleri bir saygı ve sevgi çerçevesinde gerçekleştirildiği takdirde daha sağlıklı sonuçlar alınması muhtemel olmaktadır.


Psikolojik Danışmanlık Süreci Nasıl İşler?

ü Sorunlu durumların belirlenmesi

ü Psikolojik danışmanlık hizmetlerinin bu sorunlar ile başa çıkma ve yardımcı olma amacını taşıdığının hastanın bu konuda bilinçlenmesi

ü Sorunun net olarak tespit edilmesi

ü Soruna yönelik hedefler belirlenmesi

ü Hedefler doğrultusunda yöntem ve teknikleri geliştirilmesi

ü Bu yöntem ve tekniklerin başarılı bir şekilde uygulanması

ü Son olarak psikolojik danışmanlık sürecini değerlendirme

Genel olarak psikolojik danışmanlık süreci bu şekilde işlemektedir. Psikoloji danışmanlarımız gizlilik prensibine sadık kalarak güvenli bir şekilde danışmanlık hizmetleri alabilmenizi sağlamaktadır. Daha detaylı bilgi almak için uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.


Psikolojik Danışmanlık Hizmetlerini Şu Sorunlar İle Karşıyorsanız Alabilirsiniz


Fobiler, Kaygı bozuklukları, Panik Atak Tedavisi,  Uyku sorunları, Cinsel işlev bozuklukları, Travma, Aile içi çatışmalar,Mükemmeliyetçilik,  Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite,Depresyon,  İlişki sorunları, Kişilik bozuklukları, Takıntılar, Öfke kontrol sorunu, Performans geliştirme, Yeme bozuklukları,Boşanma süreci,  Özgüven eksikliği, Sınav kaygısı,Motivasyon eksikliği, Obsesyon tedavisi, Uyum bozuklukları gibi birçok sorun için psikolojik danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.