Muğla Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası

0,00
İndirim Oranı : %55 İndirim
Fiyat : ₺2.200,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺990,00(KDV Dahil)
₺127,60 'den başlayan taksitlerle

MUĞLA ÖĞRENCİ BARINMA HİZMETLERİ SERTİFİKASI

MUĞLA ÖĞRENCİ BARINMA HİZMETLERİ KURS PROGRAMI

SERTİFİKANIZ KARGO İLE GÖNDERİLİR.

MUĞLA ÖĞRENCİ BARINMA HİZMETLERİ YÖNETİCİLİĞİ KURS PROGRAMI

 

 

Uzaktan Eğitim Sistemi İle Online Alabilirsiniz, Sertifikanız Adresinize Kargo İle Gönderilir.

 

PROGRAMIN ADI : Öğrenci Barınma Hizmetleri Yöneticiliği Kurs Programı

PROGRAMIN DAYANAĞI:

5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 14/08/2015 gün ve 72 sayılı Özel Çeşitli Kurslar Çerçeve Programına dayanılarak hazırlanmıştır.

PROGRAMIN SEVİYESİ: En az lisans mezunu bireyler için hazırlanmıştır.

PROGRAMIN AMAÇLARI: Bu program ile kursiyerlerin;

1. Barınma hizmetiyle ilgili mevzuat (özel öğretim kurumları mevzuatı, iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı, yangın mevzuatı ve konaklama pansiyon mevzuatı) bilgisine sahip olmaları, 2. Etkili liderlik ve iletişim becerisi göstermeleri, 3. Kriz ve riskleri yöneterek oluşabilecek sorunları engellemeleri, 4. Personel iş ve işlemlerini yürütmeleri, 5. Öğrenci iş ve işlemlerini yönetmeleri, 6. Kurumun reklam ve ilan işlerini mevzuata uygun olarak gerçekleştirmeleri, 7. Personel iş planı hazırlamaları, 8. Sosyal etkinlikleri planlamaları, 9. Barınma hizmetini mevzuata uygun olarak yürütmeleri, 10. Sağlıklı beslenme hizmeti sunulabilmesi için gerekli önlemleri almaları, 11. Kurumda temiz ve hijyenik bir ortamın oluşmasını sağlamaları, 12. Kişisel bakım kurallarını bilerek kurumda kişisel bakım için gerekli ortamları oluşturmaları 13. Yönetimi açısından güvenlik (iş sağlığı ve iş güvenliği, kurum içi ve çevre güvenliği, yangın ve deprem güvenliği) kurallarını uygulamaları, 14. Sigorta iş ve işlemlerini yapmaları, 15. Çocuk, ergen ve genç psikolojisini kavramaları, 16. Çocuk, ergen ve genç etkili iletişim kurmaları, 17. Aile ile iş birliği yaparak etkili iletişim kurmaları, 18. Kurumda rehberlik hizmetlerinin etkili bir şekilde yürütülebilmesi için gerekli önlemleri almaları, 19. Kurumda öğrenciler için eğitim ve sosyal etkinlik alanlarının düzenlenmesi 20. Protokol kurallarını açıklamaları, 21. Resmî yazışmaları yazışma kurallarına uygun olarak gerçekleştirmeleri, 22. e-yurt modülünü etkin şekilde kullanmaları, 23. Adabı muaşerete uygun davranış sergilemeleri, 24. Mesleki etik kurallarına uymaları, 25. Yönetim becerilerini sürekli geliştirmeye istekli olmaları beklenmektedir.

 

MUĞLA ÖĞRENCİ BARINMA HİZMETLERİ YÖNETİCİLİĞİ KURS PROGRAMININ UYGULANMASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMALAR

1. Bu program; Millî Eğitim Bakanlığına bağlı faaliyette bulunan barınma merkezleri yönetici adayları için hazırlanmıştır. Program ile yönetici adaylarının barınma hizmetleriyle ilgili; mevzuat, yönetim, beslenme ve barınma hizmetleri, güvenlik, çocuk, ergen, genç ve aile, protokol ve yazışma kuralları, e-yurt modülü, mesleki gelişim, adap ve etik kuralları konularına ilişkin bilgi, beceri ve tutum geliştirilmesi hedeflenmiştir. 2. Program uygulanmasında; anlatım, problem çözme, soru-cevap ve yaparak yaşayarak öğrenme yöntem ve teknikleri uygulanacaktır. 3. Kursiyerlerin öğrenme süreçleri periyodik olarak takip edilecek, öğrenme eksiklikleri varsa tespit edilip telafi yoluna gidilecektir. 4. Eğitim faaliyetlerinin yürütülebilmesi için kursta; mevzuat ve sigorta bilgisi için Hukuk alanında lisans mezunu bir (1), yönetim, protokol ve yazışma kuralları konuları için Eğitim Yönetimi ve Denetimi ve İşletme alanında en az lisans mezunu bir (1), çocuk, ergen, genç ve aile, mesleki gelişim adap ve etik konuları için Psikoloji Bölümü ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında en az lisans mezunu bir (1), e-yurt modülü konuları için Bilgisayar ve Bilişim Teknolojileri alanı en az lisans mezunu bir (1), barınma ve beslenme hizmetleri konuları için Aile Tüketici Bilimleri, Ev Ekonomisi ve Aile Ekonomisi ve Beslenme alanı en az lisans mezunu bir (1), güvenlik konuları için İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık Belgesine sahip en az lisans mezunu bir (1) eğiticinin görevlendirilmesi gerekmektedir.

 

 MUĞLA ÖĞRENCİ BARINMA HİZMETLERİ YÖNETİCİLİĞİ KURS PROGRAMI


PROGRAMIN SÜRESİ:

Program Günlük 8 Ders Saati olarak hazırlanmış olup 17 gün sürmektedir.

Toplam: 130 Saat. Eğitimin 90 Saati Uzaktan Eğitim Sistemi İle verilecek olup kalan 40 saati Örgün Yüzyüze yapılacaktır.

 

ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME İLE İLGİLİ ESASLAR

Kurs süresince kursiyerlerin gelişimini izlemeye yönelik izleme sınavları yapılacaktır. Ayrıca kurs sonunda kurs bitirme sınavı yapılacaktır. Kurs bitirme sınavı 100 üzerinden değerlendirilerek bu sınavdan 80 ve üzeri alan adaylar başarılı sayılacaktır.

PROGRAMIN UYGULANMASINDA KULLANILACAK ÖĞRETİM ARAÇ–GEREÇLERİ • Taşınabilir Bilgisayar • Projeksiyon • Projeksiyon Perdesi • Sunum Kumandası • Görüntü ve Ses Sistemi • Eğitici Ders Notları

 

 

 

 

Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası Eğitimimiz; 17.11.2017 tarihinde 35235946-410.08-E19551631 Sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları tarafından Konu: Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası başlıklı yazısı ile üniversitelere de eğitimi verme hakkı veren yazı kapsamında  anlaşmalı olduğumuz üniversiteler tarafından verilmektedir.

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AYRINTILI BİLGİ İÇİN

0-507-204-61-82

0-507-204-61-83

Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Benzer Ürünler
Etiketler
Muğla, Muğla Öğrenci, Muğla Öğrenci Barınma, Muğla Öğrenci Barınma Hizmetleri, Muğla Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici, Muğla Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası, Muğla Öğrenci Barınma Hizmetleri Sertifikası, Muğla Öğrenci Barınma Yönetici, Muğla Öğrenci Barınma Yönetici Sertifikası, Muğla Öğrenci Barınma Sertifikası, Muğla Öğrenci Hizmetleri, Muğla Öğrenci Hizmetleri Yönetici, Muğla Öğrenci Hizmetleri Yönetici Sertifikası, Muğla Öğrenci Hizmetleri Sertifikası, Muğla Öğrenci Yönetici, Muğla Öğrenci Yönetici Sertifikası, Muğla Öğrenci Sertifikası, Muğla Barınma, Muğla Barınma Hizmetleri, Muğla Barınma Hizmetleri Yönetici, Muğla Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası, Muğla Barınma Hizmetleri Sertifikası, Muğla Barınma Yönetici, Muğla Barınma Yönetici Sertifikası, Muğla Barınma Sertifikası, Muğla Hizmetleri, Muğla Hizmetleri Yönetici, Muğla Hizmetleri Yönetici Sertifikası, Muğla Hizmetleri Sertifikası, Muğla Yönetici, Muğla Yönetici Sertifikası, Muğla Sertifikası, Öğrenci, Öğrenci Barınma, Öğrenci Barınma Hizmetleri, Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici, Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası, Öğrenci Barınma Hizmetleri Sertifikası, Öğrenci Barınma Yönetici, Öğrenci Barınma Yönetici Sertifikası, Öğrenci Barınma Sertifikası, Öğrenci Hizmetleri, Öğrenci Hizmetleri Yönetici, Öğrenci Hizmetleri Yönetici Sertifikası, Öğrenci Hizmetleri Sertifikası, Öğrenci Yönetici, Öğrenci Yönetici Sertifikası, Öğrenci Sertifikası, Barınma, Barınma Hizmetleri, Barınma Hizmetleri Yönetici, Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası, Barınma Hizmetleri Sertifikası, Barınma Yönetici, Barınma Yönetici Sertifikası, Barınma Sertifikası, Hizmetleri, Hizmetleri Yönetici, Hizmetleri Yönetici Sertifikası, Hizmetleri Sertifikası, Yönetici, Yönetici Sertifikası, Sertifikası,
Whatsapp’tan Soru Sormak için! Hemen tıkla